• |
ide | kryesore

Kim Kardashian lançon podcastin “The System”

-Instant, Paparazzi, Slider

Kim Kardashian  ka lançuar podcast-in e saj, “The System” pasi nënshkroi një marrëveshje me Spotify në 2020. Në fillim të shtatorit, Kardashian konfirmoi se podkasti i vërtetë i kr*mit ishte në punë.


“Quhet “Sistemi”, tha ajo për Interview. “Sezoni i parë ka të bëjë me një rast vërtet të çmendur ku një djalë mori dënimin me vdekje për një vrasje të trefishtë që ndodhi në Ohio.Ka kaq shumë pikëpyetje për  mënyrën se si është trajtuar .Ne do e marrim dëgjuesin me vete për një udhëtim në kërkim të së vërtetës.”Projekti i fundit i themelueses së SKIMS përputhet me interesin e saj për reformën e drejtësisë penale.  Gjatë intervistës, ajo vuri në dukje se ndërsa studionte për fakultetin e drejtësisë ishte motivuar nga gra të cilave u dhanë dënime të gjata për “vepra të drogave të nivelit të ulët”. Tregimet e tyre ishin të gjitha shumë të ngjashme,” shpjegoi Kim. “Ata të gjitha kryen një krim për të dashurin e tyre, ose për burrin e tyre. Dua të them dhe unë ndoshta kam qenë vetëm disa vendime për të qenë në një situatë të ngjashme. Secili prej nesh mund të jetë.”

Ajo vuri në dukje se kur mësoi për historitë e këtyre grave, ajo “nuk mund të ndalonte” përpjekjet për t’i ndihmuar ato. Ajo ka ndarë disa nga përvojat e këtyre grave në platformat e saj të mediave sociale. “Sapo pashë se sa i prishur ishte sistemi, nuk munda të ndaloja. Duhet të ndihmoj sa më shumë njerëz që të mundem. Këta njerëz hidhen dhe futen në burg dhe askush nuk i intereson. Është kaq zemërthyese”, përfundoi Kim./ Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *