• |
ide | kryesore

Lista e të nominuarve në People’s Choice Awards 2022

-Instant, Paparazzi, Slider
shfaqje , ndarja e cmimeve

Bad Bunny dhe Harry Styles janë në krye të nominimeve në People’s Choice Awards 2022. Të dy janë të nominuar për artistin mashkull të vitit 2022, këngën e vitit 2022, albumin e vitit 2022 dhe videoklipin e vitit 2022.


Përveç katër kategorive, Bunny është nominuar për artistin latin të vitit 2022.Nominimet e Styles janë për muzikën video e vitit 2022 dhe për performancën e në  Don’t Worry Darling. Luke Combs, Selena Gomez, Lizzo dhe Charlie Puth morën secili nga katër nominime. Shfaqja ,People’s Choice Awards 2022 do të transmetohet më 6 dhjetor. Lista e të nominuarve:Artisti Mashkull i Vitit
Bad Bunny
Charlie Puth
Drake
Harry Styles
Jack Harlow
Kendrick Lamar
Luke Combs
The Weeknd

Artistja Femër e vitit
Beyoncé
Camila Cabello
Doja Cat
Lady Gaga
Lizzo
Megan Thee Stallion
Nicki Minaj
Taylor Swift

Grupi i vitit
BTS
5 Seconds of Summer
Blackpink
Coldplay
Imagine Dragons
Måneskin
OneRepublic
Panic! At The Disco

Kënga e vitit
“About Damn Time” – Lizzo
“As It Was” – Harry Styles
“Break My Soul” – Beyoncé
“First Class” – Jack Harlow
“Hold My Hand” – Lady Gaga
“Me Porto Bonito” – Bad Bunny & Chencho Corleone
“Super Freaky Girl” – Nicki Minaj
“Wait For U” – Future Featuring Drake & Tems

Albumi i vitit
Dawn FM – The Weeknd
Growin’ Up – Luke Combs
Harry’s House – Harry Styles
Midnights – Taylor Swift
Mr. Morale & The Big Steppers – Kendrick Lamar
Renaissance – Beyoncé
Special – Lizzo
Un Verano Sin Ti – Bad Bunny

Këngëtari latin i vitit
Anitta
Bad Bunny
Becky G
Shakira
Karol G
Rauw Alejandro
Rosalía
Sebastián Yatra

Videoklipi i vitit
“Anti-Hero” – Taylor Swift
“As It Was” – Harry Styles
“Left and Right” (feat. Jung Kook of BTS) – Charlie Puth
“Let Somebody Go” – Coldplay X Selena Gomez
“Oh My God” – Adele
“Pink Venom” – Blackpink
“Provenza” – Karol G
“Yet to Come (The Most Beautiful Moment) Official” – BTS/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *