• |
ide | kryesore

Zbardhet arsyeja/ Berisha thërret Kryesinë e PD-së

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
kryesinë

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha do të mbledh ditën e nesërme kryesinë e kësaj force politike. Burime zyrtare nga selia blu sqaruan se ky forum i lartë do të mblidhet të martën në orën 14:00. Në mbledhje do të ketë dy pika të rendit, të cilat miratimi i kandidaturave të Primares si dhe vazhdimi i aksionit opozitar.


“Të nderuar anëtarë kryesie. Nesër datë 15 në ora 14.00 mbledhje e kryesisë së PDSH me rend dite:
1-Shqyrtim dhe miratim të kandidaturave për ‘Primaret’
2- Diskutime rreth vazhdimit te aksionit opozitar”, – thuhet në njoftimin për kryesinë e shpërndarë nga selia blu.


Të njëjtat burime thanë se në këtë mbledhje të kryesisë do të miratohen kandidatët për primare në 3 bashkitë më të mëdha të vendit: Tiranë, Durrës dhe Elbasan. Brenda PD-së së Tiranës do të garojnë: Adriana Kalaja, Belind Këlliçi, Enkelejda Fejzo, Fatmir Merkoçi, Gerti Bogdani, Ilir Alimehmeti dhe Julian Deda. Sot shpallën kandidaturat Igli Cara në Durrës dhe Luçiano Boçi në Elbasan. ©LAPSI.al

LEXO EDHE: E propozuan dje strukturat, Luçiano Boçi garon për primaret e Elbasanit


2 Comments

  1. Perla e ditës: Donald Trump do ta shpallë kandidaturën për president, tek Çim Peka,i mbledh per ti kercenuar pse nuk kishte mjaftueshem protestues

  2. “Burime zyrtare nga selia blu sqaruan se ky forum i lartë do të mblidhet…”

    Lexon “Forum i Larte” dhe pastaj shikon ne foto ato fytyrat aty…

    WTF! 😀 😀 😀

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.