• |
ide | kryesore

Christina Applegate nderohet me një yll në Walk of Fame

-Instant, Paparazzi, Slider

Christina Applegate u nderua së fundmi për arritjet e saj me një yll në Hollywood Walk of Fame. Aktores iu bashkua në ceremoni ish aktorët e serialit, “Married with Children”duke përfshirë Katey Sagal dhe David Faustino si dhe  Selma Blair.


“Kam pasur një jetë vërtet interesante. Por jeta filloi kur një vajzë e vogël  priste në radhë për të parë Star Wars në atë teatër. Dhe duke parë këto yje dhe duke menduar, “Kush janë këta njerëz? Çfarë janë këto? A kanë bërë diçka të drejtë? A kanë bërë diçka të gabuar? Sido që të jetë, unë dua një. Unë e dua një të tillë, “nisi ajo fjalimin e saj . “Dhe unë isha pesë vjeç, kështu që kjo ditë do të thotë më shumë për mua sesa mund ta imagjinoni,” shtoi Applegate.


Pastaj, duke vënë në dukje se sinuk mund të “qëndronte për një kohë të gjatë”, Applegate u tha të pranishmëve në ceremoni se ajo “do të falënderonte njerëzit që me të vërtetë duhet të falënderoj”. “Së pari, faleminderit familjes sime, që foli këtu sot”, duke iu referuar Sagal, Faustino Cardellini dhe  Liz Feldman. Ata kujdesen për mua çdo ditë të jetës sime dhe pa ata nuk e di se çfarë do të bëja”, shtoi ajo.

Në fund, Christina falenderoi vajzën e saj, Sadie Grace LeNoble, të cilën e ndan me bashkëshortin Martyn LeNoble. “Dhe së fundi, personi më i rëndësishëm në këtë botë është vajza ime.  Ti je kaq e bukur,e sjellshme, e dashur, e zgjuar dhe interesante, Unë jam e bekuar çdo ditë që zgjohem dhe të çoj në shkollë. Ti je gjithçka ime. Faleminderit për qëndrimin pranë meje gjatë gjithë kësaj”, pëfundoi aktorja.

Applegate u diagnostikua me sklerozë të shumëfishtë gjatë xhirimit të sezonit të tretë të Netflix Dead to Me./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.