• |
ide | kryesore

Zbardhet ekspertiza mjeko-ligjore për vdekjen e Lear Kurtit

-Instant, Lajme, Të fundit

Ekspertiza mjeko-ligjore për vdekjen e Lear Kurtit në ambientet e komisariatit nr.3. është zbardhur. Ngjarja ndodhi më 19 tetor ku i riu ishte shoqëruar në polici.


Sipas Prokurorisë së Tiranës, shkak i vdekjes është diagnoza Anatomo-Patologjike, e shkaktuar nga mbidozimi (helimim) akut me lëndë narkotike e llojit kokainë.


Njoftimi:

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tiranë, ka administruar aktin e ekspertimit mjeko-ligjor nr. 494/22 datë 14.11.2022, në lidhje me shkaqet e vdekjes së shtetasit Lear Kurti.

Në përgjigje të aktit të ekspertimit mjeko-ligjor, përcaktohet diagnoza Anatomo-Patologjike:

Mbidozim (Helimim) akut me lëndënarkotike e llojit kokainë. Ishemi acute Hypoksite e miokardit e shoqëruar me kontraktim dhe deformim të miofibrilive, edemë e shprehur e trurit, atelektazë dhe emfizemë kompesatore e mushkrisë, hepatitkronik persistent.

Shkaku i vdekjes se shtetasit Lear Kurtika qenë helmimi (mbidozim) akut me lëndë narkotike të llojit kokainë, i komplikuar me shok toksik, me mekanizimin e ishemisë akutetëmiokardit që ka sjellë për pasojë asistolinëkardiake (Ndalim i menjëhershëm i zemrës)8 Comments

 1. Se ku do ju shkojë shpirti ketyre
  Shpirtmuterve .
  Po i lafshin gjynahet në këtë botë me
  Fëmijët e tyre.

 2. Hani nje kazan me mut tani o cecenet e salih metaj spiuneve qe per bythen e tyre ju kane bera gjilperen e enverit ne tru te vogel,per mit tjeter keni gjendje te shqupi o cecene te shpellkareve salih metaj

 3. Ja qe edhe krisma nuk ka patur . Deri dje kemi bere qyfyre me batutat e filmave por nuk e dinim se sot , ne nje shtet te se drejtes , do te beheshin realitet . Xhelati me uniformen e shtetit dhe shteti i drejtuar nga mafiozet , fatalitet kombetar . Kush mendon se ky vend do te behet athere ne mendje duhet te kete vetem revolucionin . Ndryshe , dale nga dale do perfundojme si vendet e amerikes latine .

  1. I pa emer 11:15
   Po me dukesh si nje💩
   Po pse o ndyresire shan verioret
   Pa të kane bere o rrjepacak
   Po pse nuk vinte Abdyl frashëri në nevojën tende po.shkonte në veri për të bërë lidhjen e prizrenit.Pse e doni kaq shumë përçarjen jug veri more ndyresira për ta bërë këtë vend me zi se e keni bërë.
   Sa për dijeni nuk jam më asnjë pjesë të bajges PPSH.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *