• |
ide | kryesore

Denoncimi/ Fëmija 1 vjeç u sëmur me HIV tek QSUT-ja

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
HIV

Në Ditën Botërore të HIV një familje ka denoncuar se në Spitalin QSUT, është kontaminuar me HIV djali i tyre 1 vjeç.


Vogëlushi sipas familjarëve nuk është marrë në trajtim nga mjekët shqiptarë, që nuk i ka ndihmuar në këtë situatë. Por kanë gjetur zgjidhje në një vend fqinj, që për momemtin nuk duan ta bëjnë publike.


Familjarët shprehen të sigurt që kontaminimi i të miturit me virusin ka ndodhur pranë QSUT, pasi ata në analizat e kryera në laboratorët në Gjermani kanë rezultuar negativë.

Ngjarjen ato e cilësojnë tepër të rëndë dhe nënvizojnë se nuk kanë gjetur zgjidhje nga autoritetet shqiptare. Ata u shprehën për News 24 se nga kjo situatë u është shkatërruar jeta.


3 Comments

  1. Albana drejtoresha-plake e pispillosur ne krevatin dopio… Keshtu eshte kur ve halene dhe 2 baxhella nendrejtoresha

  2. Kur stafi mjekesor studion per karollogji keto gjera ndodhin. Me vjen keq per femijen e shkrete i cili ne vend qe te mjekohej eshte infektuar, dhe me vjend ndot per mjeket qe kane refuzuar me pas ta ndihmonin!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.