• |
ide | kryesore

I përmendi një ndeshje të dyshimtë, Samuel Eto’o kap me shkelma youtuberin algjerian

-Instant, Sport
samuel

Samuel Eto’o sulmoi një youtuber algjerian në fund të ndeshjes Brazil-Kore e Jugut në Botërorin 2022. Presidenti i Federatës së Futbollit të Kamerunit është nervozuar nga disa pyetje për arbitrimin e kritikuar të Kamerun-Algjeri. Kjo ishte edhe ndeshja vendimtare për kualifikimin e Luanëve të Paepur në Katar 2022. Eto’o fillimisht është përgjigjur duke ngritur tonin e bisedës, më pas ka humbur kontrollin e situatës. Ish-sulmuesi e ndoqi djalin, duke i rrëmbyer kamerën dhe duke e goditur me shkelma. E gjitha kjo nën sytë e habitur të njerëzve të shumtë, disa prej të cilëve ndërhynë për të ndaluar Samuel Eto’o. Të tjerët filmuan skenën dhe më pas publikuan pamjet e asaj që ndodhi në rrjetet sociale.


Një reagim i shëmtuar i ish-sulmuesit të Inter, i cili ditët e fundit ka përfunduar edhe në qendër të çështjes Onana. Portieri është përjashtuar nga Botërori nga Samuel Eto’o, zyrtarisht për kritikat ndaj zgjedhjeve të trajnerit. Por ndoshta edhe për arsye të tjera, të zbuluara së fundmi, nga një gojë çkyçur i dhomave të zhveshjes.
I kërkuar nga disa tifozë jashtë stadiumit 974, pas ndeshjes, Eto’o fillimisht nënshkroi disa autografe dhe bëri disa selfie. Kamerunasi ndryshoi menjëherë qëndrim sapo një youtuber algjerian filloi të kërkonte disa komente për arbitrimin e Gassama.


ÇFARË NDODHI NË ATË NDESHJE…

Ai kritikohet ashpër nga tifozët dhe trajneri i Algjerisë. “E them pa frikë: këta arbitra nuk e respektojnë vendin tonë. Nuk kërkoj justifikime, këto janë fakte”, akuzonte Belmadi në fund të ndeshjes. Ishin të paktën tre episode kyçe. Një gol i vlefshëm u anulua nga Islam Slimani, të paktën një penallti e padhënë dhe mospërdorimi i VAR-it për golin e parë të Kamerunit. Konsiderata që me sa duket nuk i kanë pëlqyer Eto’o, i cili është edhe një nga ambasadorët e turneut. Presidenti i Federatës nisi reagimin e dhunshëm ndaj youtuberit, që i kërkoi sqarime për këtë çështje.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.