• |
ide | kryesore

Bad Bunny merr pauzë nga muzika

-Instant, Paparazzi, Slider


Bad Bunny është gati për një pushim. Në një intervistë  të fundit me Billboard, artisti  tha se viti 2023 do të jetë viti i tij për t’u ulur dhe për të shijuar arritjet e tij.

“2023 është për mua, për shëndetin tim fizik, shëndetin tim emocional për të marrë frymë,” “Bad Bunny filloi vitin 2022 me turneun e tij të parë të madh pas pandemisë, El Último Tour del Mundo. Turneu  filloi në Denver më 9 shkurt dhe përfundoi në Miami më 3 prill.

“Unë jam në një pikë ku, pavarësisht se çfarë ndodh, nuk jam duke kërkuar që të ndodhë asgjë,” tha Bad Bunny. “Për shembull, nuk po kërkoja një bashkëpunim me Drake [në ‘MIA’]. Ishte shumë spontane. Tani është ndryshe. Tani të gjithë – artisti më i madh që mund të mendoni – duan të bashkëpunojnë me mua.”

“Unë thjesht doja t’ia dilja,”shtoi ai. “Pse? Sepse e dua atë që bëj. Unë jam marrë me muzikë që në moshën 13-vjeçare, duke shkruar, kënduar këngë në kokën time. Unë kurrë nuk kam thënë se dua të jem më i madhi apo më i miri apo më i pasuri. E bëra sepse e doja dhe ëndrra ime e vetme ishte të mund të siguroja jetesën prej saj. Dhe kjo është ajo që ndodhi.”

Këngëtari vazhdoi, duke shpjeguar se i pëlqen të këndojë në stadiume por  kënaqet duke performuar për 100 njerëz në Mayagüez, Puerto Rico, ose 70 njerëz në lagjen Santurce të San Juan, Puerto Rico. “Ju betohem, nëse do të më duhej të jetoja jetën time duke kënduar për 100 njerëz çdo fundjavë,” tha Bad Bunny, “do të isha krejtësisht i lumtur me këtë.”/Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *