• |
ide | kryesore

Taylor Swift bën debutimin e saj si regjisore

-Instant, Paparazzi, Slider


Të premten, Searchlight Pictures njoftoi se Taylor Swift do të bëjë debutimin e saj si regjisore.

Ndërsa detajet në lidhje me komplotin dhe kastin e filmit nuk janë ndarë ende, filmi do të prodhohet nga Searchlight, i cili në vitet e fundit ka bërë filmat fitues të Akademisë, si; filmi i Guillermo del Toro në 2017, The Shape of Water dhe drama e Chloe Zhao 2020 Nomadland. “Është një gëzim dhe privilegj i vërtetë të bashkëpunosh me të ndërsa ajo nis këtë udhëtim emocionues dhe të ri krijues,” shtuan presidentët e kompanisë Greenbaum dhe Greenfield për Swift.

Artisja kohët e fundit ka marrë  çmime për punën e saj regjisore në All Too Well: The Short Film, një film i shkurtër 13-minutësh  i frymëzuar nga versioni 10-minutësh i këngës së saj  “All Too Well “. Filmi fitoi çmimin për regjinë më të mirë në MTV VMA 2022. Ai gjithashtu u kualifikua për çmimet e ardhshme Oscar.

“Ishte një proces i ngadaltë”, ka treguar Taylor për drejtimin e projektit. “Nuk ishte sikur u zgjova një ditë dhe isha sikur, “E dini çfarë? Dua të bëhem regjisore.” Unë  nuk kam shkuar në një shkollë filmi. Por  kam qenë në xhirimet e mbi 60 videove muzikore. Dhe kam mësuar shumë nga ai proces.”/Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *