• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit për territorin shqiptar sot

-Instant, Lajme, Të fundit
moti, parashikimi i motit, reshje shiu, vranësira, shi


Territori shqiptar në pjesën më të madhe të tij do të jetë në dominimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike gjithë ditës. Parashikohet që në zonat Veriore dhe Veriperëndimore të kemi herë pas here zhvillim të përkohshëm të vranësirave. Ato do të cilat do të gjenerojnë reshje të pakta shiu.

Temperaturat e ajrit do të rriten ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë. Ato do të luhaten në vlerat ditore nga 4°C deri në 17°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugor. Kjo do të krijojë në brigjet detare dallgëzim 5 ballë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *