• |
ide | kryesore

Restoranti ku shpërndahej kökainë, autoritetet gjermane arrestojnë 10 shqiptarë

-Instant, Lajme, Të fundit


Një operacion special është zhvilluar nga autoritetet gjermane në një lagje të Hamburgut. Blutë dyshonin se në një restorant i zonës kishte aktivitet të lëndëve narkotike. Sipas burimeve nga mediat e huaja, tetë makina policie ndaluan para restorantit “Knallermann”, brenda të cilit operonte një grup shqiptarësh që shiste kokainë.

Raportohet se grupi shqiptar i përbërë nga 10 persona. Dy prej tyre ishin pa dokumenta. Ata e shisnin lëndën narkotike për 50 euro një gram. Nga kontrollet në ambientin e bastisur nga policia u sekuestruan 45 gramë kokainë dhe një automjet që u përkiste të dyshuarve. Ndërkohë po punohet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.


3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *