• |
ide | kryesore

Fluks për festat e fundvitit, mbi 4 mijë emigrantë futen në Shqipëri

-Instant, Lajme, Të fundit

Për shkak të festave të fundvitit, ka fluks në pikat kufitare të vendit. Autoritet portuale thonë se rreth 3 mijë pasagjerë kanë mbërritur deri tani nga porti i Vlorës. Ditën e djeshme në vendin tonë janë futur 4056 emigrantë nga pika kufitare e Kapshticës dhe kanë dalë 2848. Nga pika kufitare e Qafë Thanës kanë hyrë 2575 dhe kanë dalë 1774 shtetas.


Numri i të mbërriturve në vendin tonë, rreth dyfishi i të njëjtës periudhe të një viti më parë. Ajo që bie në sy është fakti që shumë prej pasagjerëve janë emigrantë. Këta të fundit, këtë vit, duket se kanë ardhur për të kaluar festat me të afërmit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *