• |
ide | kryesore

Kim Kardashian blen në ankand varësen e Princeshë Diana-s

Paparazzi, Slider

Kim Kardashian bleu varësen e Princeshës Diana me  diamant në një ankand të Sotheby’s për 197,453 dollarë.


Sipas një njoftimi për shtyp të Sotheby’s, katër ofertues konkurruan për aksesorin. Ai përfundimisht përfundoi në duart e një përfaqësuesi të Kardashian “me më shumë se dyfishi i vlerësimit të tij para ankandit”. “Ne jemi të kënaqur që kjo pjesë ka gjetur një jetë të re në duart e një emri tjetër të famshëm global,” ndau në një deklaratë Kristian Spofforth, kreu i bizhuterive në Sotheby’s Londër.


Kjo nuk është hera e parë që Kardashian blen një artikull historik të veshur nga një personazh i famshëm. Në vitin 2019, Kim pagoi 25,000 dollarë në një shitje të organizuar nga Julien’s Auctions për të fituar një ansambël që Janet Jackson kishte veshur në videoklipin e saj të vitit 1993 për “What If”. Në të njëjtin vit, manjati i SKIMS tregoi se ajo dhe Kanye West i kishin blerë vajzës së tyre North një xhaketë të veshur nga Michael Jackson në festën e ditëlindjes së 65-të të Elizabeth Taylor në 1997 dhe në “Ghosts”. Në maj të vitit 2022, personaliteti televiziv bëri bujë kur veshi fustanin “Happy Birthday, Mr. President” të Marilyn Monroe në Met Gala. Kardashian më vonë u akuzua për dëmtimin e fustanit.

“Vazhdojmë të shohim gjëra të tilla si, ‘fustani është i shkatërruar’… E gjithë kjo nuk është e vërtetë?” u pyet Kim. “Jo,” u përgjigj ajo për Today .“Ripley’s dhe unë kemi punuar së bashku tepër mirë; kishte punonjës të pajisur me doreza që ma veshën fustanin.
Ishte një proces i tillë. Unë u paraqita në tapetin e kuq me një mantel dhe pantofla, dhe e vesha fustanin në fund të tapetit, kur ngjita shkallët… Ndoshta e mbajta veshur për 3 minuta ose 4 minuta.”/Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.