• |
ide | kryesore

Carlo Bollino akuzon Artan Hoxhën për përgjimet e 21 janarit

-Instant, Arkiva, Kryesore

Carlo Bollino ka sulmuar ashpër gazetarin Artan Hoxha, i cili publikoi një transkriptim të dialogut të zhvilluar më 21 janar 2011 mes komandantit të Gardës të asaj kohe, Ndrea Prendi dhe disa vartësve që u ndeshën me demonstruesit duke shkaktuar 4 të vrarë. Shkrimi i Bollinos për kolegun dhe ish punonjesin e tij te dikurshëm është i mbushir me shprehje si “megaloman”, “mani protagonizmi”, “sharlatan”, “gazetarë investigativë” që shpikin akuza të paverifikueshme, vetëm e vetëm që të ftohen nëpër studio televizive”.


Lexo më tej:


Surpriza/ Zbulohen përgjimet audio të urdhrave për të vrarë në 21 janar

Fillimisht Bollino hedh poshtë  autenticitetin e materialit audio. “Dokumenti i paraqitur fillimisht si një audio-përgjim, në të vërtetë është vetëm një tekst pa audio, sepse audio (shpjegojnë gazetarët që kanë shpërndarë zbardhjen) iu është dorëzuar familjarëve të viktimave, të cilët nga ana e tyre duhet ta dorëzojnë në prokurori si provë. Provat sipas këtyre gazetarëve skrupolozë, ”nuk mund të publikohen online”. Por duket se mëria e vjetër që ka me Artan Hoxhën nuk përfundon këtu. Ai vazhdon: “Në një vend ku të ashtuquajturit ”gazetarë investigativë” janë mësuar të shpikin dhe të botojnë akuza të paverifikueshme, vetëm e vetëm që të ftohen nëpër studio televizive, është e çuditëshme që kur më në fund kanë një provë konkrete në duar, zgjedhin të mos e shpërndajnë. Më e mundshme është se ky vendim është marrë nga kush ka vendosur t’ja besojë medias ato regjistrime, prandaj, edhe këtë herë gazetarët-investigativë nuk janë autorët e asnjë investigimi, por vetëm mjete në duar të të tjerëve”.

Artan Hoxha përplaset fort me Carlo Bolinon: ” Kush bëri pazar me kasetën e vrasjeve të 21 janarit

Dhe për ta ngulur më thellë thikën në plagë Bollino shkruan në editorialin e vet: “Si është e mundur që qeveria, përmes Elisa Spiropalit dhe ministri Ulsi Manja, ka vendosur të besojë menjëherë në atë “prodhim gazetaresk” misterioz, pa e verifikuar më parë personalisht duke e dëgjuar? Nëse nuk fsheh qëllime të tjera, kjo mund të jetë prova e pafundtë e faktit se mediat janë “sharlatane” vetëm kur u vjen për shtat”.

Pasi analizon atë që ka lexuar dhe jo dëgjuar gazetari italo shqiptar aludon se Artan Hoxha është manipuluar nga Sali Berisha për botimin e këtij pasazhi që ka si qëllim të fajësokë Lulzim Bashën dhe të lehtësojë pozitat e ish kryeministrit. “Eshtë kjo dhe vetëm kjo e vërteta e re nga ky dokument që akuzon Bashën dhe nuk fajëson Berishën: Duke njohur rolin diabolik të Sali Berishës, është i fortë dyshimi se “dora” që ka ofruar transkriptimet (e pjesshme) të atyre komunikimeve radio 12 vite pas ngjarjeve, nuk janë shërbimet e huaja sekrete si po përpiqet të thuhet, por pikërisht stafi i “doktorit” që edhe këtë herë po piloton “gazetarët” duke shfrytëzuar megalomaninë e tyre dhe maninë për protagonizëm të tejskajshëm”.

Pasi publikoi bisedat Artan Hoxha deklaroi se regjistrimi ishte bërë nga një shërbim i huaj.

“Pushteti u sigurua t’i fshinte pamjet. Përveç shqiptarëve, aty kishte dhe diplomatë të huaj. Kishte njerëz shumë tek kualifikuar të vendeve aleatë nuk mund të rinin pa e parë këtë ngjarje.

Ata e kanë regjistruar këtë gjë dhe është mbajtur si provë. Më është vënë në dispozicion për të akorduar ngjarjet. Më është kërkuar të bëj mbivendosje, për të lidhur zërin me figurën. Jam tronditur kur e kam dëgjuar” kishte thënë ai.

LAPSI.AL39 Comments

  1. Do zihen kurvat per flokesh dhe qellimi eshte te mbajne ne fokus nje ceshtje te vdekur politikisht duke bere gjoja lajm por ne fakt po perpiqen per diversion.
   Tentativa te deshtuara te fuges dhe rames

    1. Nga Myslim Murrizi/

     Dy superfuqi ekonomike, politike, ushtarake dhe dy vendet teorikisht model i demokracisë dhe shtetit ligjor paskan kaq ‘frikë’ Sali Berishën? Pse George Soros frikësohet nga Sali Barisha? A është ky fundi i Ramës dhe Sorosit në Shqipëri dhe Kosovë?

     Nuk do shkruaja asnjë rresht për shpalljen e Berishës non-grata sepse nuk mbroj as Berishën dhe askënd tjetër, dhe në një shtet formalisht demokratik siç jemi ne, çdo qytetar e mbron vetë veten e tij nga çdo akuzë ose cakton një mbrojtës ligjor (avokat) për t’u përfaqësuar e për t’u mbrojtur para drejtësisë nga çdo akuzë.

     Nuk besoj kurrë se Berisha i ka kërkuar mbrojtje të gjithë atyre që duke u përpjekur ta mbrojne, e bëjnë pis atë, sikurse nuk besoj kurrë që Berisha dëmtohet nga kategoria llumhane që nxituan të nxjerrin nga goja qelbin e shpirtit të pistë që i karakterizon.

     E aq më shumë kur shoh se në krye të tufës që gëzon pa masë për non-grata-n e dytë të Berishës janë ish-spiunët e sigurimit me në krye LLULLËN!

     Duke qenë se personalisht kam qenë pjesë e pushtetit të PD, drejtuar nga Berisha vetëm në vitet 1992-1997 dhe nuk kam qenë pjesë e pushtetit të PD 2005-2013, dhe si një njeri që kurrë nuk kam bërë karrierë nga lëpirja, por jam përplasur me Berishën jo pak herë, kam kurajon dhe më shtyn kureshtja të bëj disa pyetje publikisht ambasadorëve të dy fuqive më të mëdha të botës në Shqipëri, SHBA dhe ANGLI:

     1- A mund t’i thoni demokratëve dhe shqiptarëve se në cilën periudhë të qeverisjes së PD, Berisha ka minuar demokracinë, ka abuzuar me pushtetin, ka bërë korrupsion me përmasa galopante, ka bashkëpunuar me kriminelë për të blerë vota?

     2- A mund t’i thoni demokratëve dhe shqiptarëve se në cilën kohë Berisha ka përbërë rrezik për sigurinë e SHBA dhe ANGLISE kur prej vitit 2013 pra prej 9 vitesh nuk ka asgjë në dorë dhe nuk ka shkelur as për pushime e as për sëmundje në këto dy vende?

     3- Nëse Berisha rrezikon sigurinë kombëtare të Amerikës dhe Anglisë, atëherë pse drejtësia e këtyre dy vendeve nuk kërkon ekstradimin e Berishës dhe gjykimin e dënimin e tij si terrorist në SHBA apo në Angli???

     4- Çfarë i pengon organet e drejtësisë së SHBA dhe Anglisë për ta shpallur Berishën në kërkim ndërkombëtarë dhe fatmirësisht me Angline e kemi patur marrëveshjen e ekstradimit ndërsa me SHBA e kemi votuar vjet në 2021 pasi nuk ka ekzistuar prej vitit 1939?

     5- Nëse Berisha ka kryer vepra penale dhe ka cenuar sigurinë e dy fuqive më të mëdha të botës gjatë viteve 1992-1997, pse pritën 25 vjet këto dy vende për ta shpallur Berishën si rrezik për sigurinë e tyre sot kur pothuajse sipas çdo kodi penal çdo vepër pas 25 vitesh parashkruhet?

     6- Nëse Berisha ka cenuar sigurinë kombëtare të SHBA dhe Anglisë, ka minuar demokracinë në Shqipëri, ka ushtruar korrupsion dhe ka bashkëpunuar me kriminelë, gjatë viteve 2005-2013, atëherë pse e futën Shqipërinë në NATO në vitin 2008, pse miratuan marrëveshjen e stabilizim-asocimit dhe pse liberalizuan vizat e shqiptarëve në vitin 2010, kur qeveria drejtohej nga Berisha si person me rrezikshmëri të lartë?

     7- Si ka mundësi që Presidenti i SHBA, Bush vjen në Tiranë dhe takon një njeri që minon demokracinë dhe përbën rrezik për sigurinë kombëtare të SHBA? Nuk di ndonjë President të SHBA të ketë takuar ndonjëherë ndonjë terrorist si Sadam Hysenin apo Bin Ladenin që të takonin “terroristin” Berisha!

     8- Nëse Berisha ka minuar demokracinë, ka bashkëpunuar me kriminelë që jetojnë e veprojnë në Angli, ka bërë korrupsion dhe ka cenuar sigurinë kombëtare të Anglisë gjatë viteve 2013-2022, si mund t’i bëjë këto pa përkrahjen, mbështetjen dhe bashkëpunimin e Ramës dhe qeverisë së tij, se nga viti 2013 Berisha vetë ka patur në dorë vetëm çelësat e kashtës?

     9- Si ka mundësi që një person kaq i “rrezikshëm” për SHBA dhe Anglinë nuk fshihet as në malet e Afganistanit e as në bodrumet e Sadamit apo stepat e Siberisë, por është në mes të kryeqytetit të një vendi anëtar i NATOs dhe të vendit që para një jave iu çelën negociatat për anëtarësim në BE dhe kërcënon sigurinë e dy vendeve më të fuqishme të NATO-s, minon demokracinë dhe bashkëpunon me kriminelët e nuk e shpallin në kërkim ndërkombëtarë ose të kërkojnë ekstradimin e tij për ta gjykuar si “terrorist”?

     10- Kaq “ frikë” paskan dy fuqitë më të mëdha ushtarake të NATO-s dhe pse jo të botës nga Sali Berisha?

     11- Këto dy vende që nuk tremben nga Putini dhe Rusia, nga Kina nga Irani, Afganistani (megjithëse nga ketu ikën pa lavdi) që i kanë shpall luftë terrorizmit dhe çdo individi që është parë si rrezik për sigurinë kombëtare të tyre prej vitit 2001 kur u sulmuan kullat binjake në New York, të “tremben” apo të “tolerojnë” kaq shumë Sali Berishën sa të mjaftohen vetëm me një vendim politik non grata?

     12- A mund të jetë kaq i fuqishëm dhe kaq i rrezikshëm Sali Berisha që të rrezikojë sigurinë kombëtare të SHBA dhe Anglisë e këta dy super shtete të mos “guxojnë” t’i tregojnë vendin, por i thonë që nuk do vish tek ne për vizitë?

     13- Çfare “sekreti” për SHBA, Anglinë apo botën përbëjnë “krimet” e Sali Berishës që SHBA dhe Anglia nuk i bëjnë publike me fakte e detaje që ta mësojnë demokratët dhe të gjithë shqiptarët e ndoshta pas kësaj nuk do të ketë më nevojë për të harxhuar miliona euro lobime, por mund ta shpallin vetë demokratët dhe shqiptarët non grata Sali Berishën e nuk do t’i vinin në shesh më datë 7 korrik qindra mijëra shqiptarë?

     Ditën që SHBA dhe Anglia nuk do ta kenë “frikë” Sali Berishën, por do t’i bëjnë publike me fakte konkrete dhe me detaje veprimtarinë e tij “terroriste”, aktivitetin e tij që cenon sigurinë kombëtare të SHBA dhe Anglise, minimin e demokracisë dhe do tregojnë emrat e kriminelëve në Angli, Amerikë e kudo, që Berisha ka bashkëpunuar për të blerë vota, do të nxjerrin fakte konkrete për sa para ka vjedhur ku i ka vjedhur dhe ku i ka fshehur, do të jem i pari qe do t’i shpall luftë hapur Sali Berishës pa e patur frikë siç e paska “frikë” Amerika dhe Anglia.

     Unë mendoj që drejtësia e Amerikës dhe e Anglisë nuk janë nën urdhrat e politikës dhe nën hyqmin e pushtetit të radhës e ajo drejtësi nuk pjerdh për deklarata politike apo “fletërrufe” të porositura me miliona euro të paguara nga çdo fundërrinë që kërkon të eleminojë kundërshtarët politikë nëpërmjet shpalljeve non-grata me sajesa të ndyra.

     Drejtësia e Amerikës dhe e Anglisë funksionon e pavarur realisht, e jo si SPAK-u jonë që heton Bektashin që korr grurë, dhe po nuk ka prova dhe fakte nuk të pjerdh se çfarë deklaratash bëjnë qeveritë apo qeveritarët e tyre.

     Ndaj po të kenë fakte për të gjitha ato “akuza” super të rënda për Berishën, si Amerika dhe Anglia e t’i dërgonin si prova në gjykatat e tyre, ju garantoj që Sali Berisha do ishte shpallur person në kërkim dhe do ishte ekstraduar për gjykim e dënim si në SHBA dhe në Angli.

     Mirëpo, gjykatat dhe drejtësia e këtyre vendeve nuk fillon proçedim, nuk heton dhe nuk dënon askënd pa prova dhe fakte dhe nuk pjerdh për Sorosin apo zagarë të tij që mendojnë se mund të godasin këdo që e shohin jo si mender lëpirës të tyre.

     Tani Berishën me pallavra të tilla mund ta shpallin non-grata edhe Kina, India, Holanda, Bullgaria, Afrika, Pakistani, Rusia dhe mund ta cilësojnë si “terrorist” ndërkombëtarë që mund të shpërthejë Luftën e Tretë Botërore, por nuk besoj që Berisha është kaq i fortë sa të gjithë ta kenë frikë e askush të mos guxojë t’ja thotë publikisht “krimet” e të mos e dënojnë Berishën ashtu siç ai e “meriton” me burgim të përjetshëm në Guantenamo ose Alkatraz.

     Prej 30 vitesh nuk kam dëgjuar për asnjë individ apo politikan në botë që të ketë cenuar sigurinë kombëtare të SHBA dhe Anglisë e të mos jetë arrestuar.

     Sipas LLULLËS dhe llullave të tjerë, SHBA dhe Angli nuk paskan problem dhe nuk qenkan në “luftë” me Putinin dhe Rusinë, por me Berishën, Shkëlzenin dhe Lirinë.

     Nuk do të shkruaja asnjë rresht për këtë gjë, por nuk mund ta besoj që Amerika dhe Anglia tremben nga Sali Berisha.

     As mbroj dhe as kam ndërmend të mbroj askënd për çdo gabim, faj apo krim që mund të ketë bërë e mund të bëjë, se nuk jam pjesë e tufës që nxitojnë t’i vetëofrohen për mbrojtje një njeriu që ata mendojnë se ka në dorë interesat e pista të tyre.

     Sali Berisha nuk ka nevojë për ta mbrojtur unë, ashtu siç nuk ka nevojë për lëpirjen e askujt që mendojnë se po e mbrojnë, por në fakt vetë ‘mbrojtja’ e tyre e bën pis.

     Sali Berisha nuk zvogëlohet dhe nuk bëhet pis as nga shkrimet, aludimet, trillimet dhe fantazitë e një grushti njerëzish pa karakter pa moral pa dinjitet e pa nder që kur ishte kryeministër e lepinin në çdo cep të trupit, e tani pështyjnë sepse lëpijnë Ramën, e nesër do pështyjnë Ramën e do lëpijnë atë që do jetë në krye sepse janë racë qensh që lëpijnë kocka.

     Shqipëria është një shtet formalisht demokratik dhe i pavarur, me prokurori dhe gjykata që nuk besoj se i ndalon kush të hetojnë, gjykojnë e dënojnë çdo shqiptarë që kryen vepra penale dhe i faktohen ato, si dhe çdo ‘terrorist’ që provohet se cenon sigurinë kombëtare të Shqipërisë, të Anglisë, të Amerikës e të Rusisë, edhe pse mund ta ketë emrin Sali Berisha nëse keni fakte, i publikoni.

     Pallavrat dhe dokrrat mediatike shitjani atyre që ju mendojnë se jeni zoti!

     Shqiptarët kanë 32 vjet që janë të lirë të zgjedhin vetë se kujt i besojnë, kë duan lider apo kryetar partie!

     Koha ka treguar se nuk mund të bëhen udhëheqës disa minj ambasadash që nuk kanë asnjë peshë në popull.

     1. vrasjet janë bërë gjakftohtësisht nga një regjim politik, i cili synoi, në këtë rast t’i jepte një “mësim” opozitës dhe njerëzve të saj, dhe, mbi të gjitha për të ruajtur pushtetin edhe në vitet e ardhshme.

      Në 21 janar u vranë 4 vetë, u plagosën dhjetra të tjerë, mbi 100 u burgosën, shumë më tepër u arrestuan, u rrahën barbarisht, u rrëmbyen në mes të rrugës apo në pragun e shtëpive.

  2. Pra Karlo eshte merzitur perse ish padronet e zbulimit ne ambasaden italiane, ia paskan dhe e do pergjime dhe/ose edhe “Artanit” dhe jo vete atij, yllit te Rames, shokut Bollino. Sic me rastin e “armeve kimike te Asad”! Qe u be cope per te deformuar dhe genjyer publikun vetem e vetem qe fondet amerika e te kalonin ne duar italiane. Si duket me teper ka hallin e regjistrimeve te tjera qe pale se ca do nxjerrin ne krahun e mafies se sotme ne pushtet!

 1. Per Artan bythqir katunar iHoxhen ke shume te drejte dhe e ke qare pershkrimin e tij sa per kush eshte mbrapa ja ke fut pordhes kot o Karo Boleino

   1. karua e ka bere me kast, nuk ka gisht berisha fare, por duan te permendin per ta bere pis sic u ka dhon skenarin fuga me ramen , iku qoka e rradhes 22 janar sot, neser nis java e re me vjedhje te reja .
    21 janari duhet permend me vjedh rehat . Ndersa ne amerike bene dhe komision per 6janarin ketu merrr pushtetin dhe i qi robt droges dhe korrupsionit

 2. flet bolino per media ,qe kur sju pelqen komenti ta fshijne adminet …ik o KARlo aman ….ky hoxha varikars eshte po dhe ti nuk mbetesh pas ……

 3. Prapë fajin e ka Berisha!!!Kaq shumë e tmeron këtë kjo që në fakt Tanka akuzoi direkt Berishën për dhënie urdhëri.Ky koqja thotë e ka kurdisur Berisha!!

   1. Aty nuk meret vesh cila eshte me bushter…
    Tanka apo kjo rruspia bolinka gojore e ramutit
    Vetem fiku mund te konkurroje…
    Skeni pare gje akoma o dele voteshites.

  1. Ky Artan fytyr derr , që as qent për mish nuk e hanë dhe që u kujtua pas 12 vjetësh të hedhë përsëri në arenën e krim rilindjes janarin 2011 , nuk është tjetër veçse një kriminel dhjetra vjeçar i medias dhe gazetaris me të cilat luan bixhoz .

 4. “Kam 30 vite që luftoj Berishëm”
  Kjo është deklarata publike e bërë nga gazetari Artan Hoxha, para se të publikojë “zbulimin” e tij të madh të video-përgjimit.
  E lexova transkiptimin e këtij videopërgjimi që nuk thotë asgjë të re nga ato pfarë janë thënë e stërthënë.
  Deklarimi i disahershëm ikëtij gazetari se vrasjet e 21 janarit ishin “të programuara” nga Berisha, janë më së pku të themi naive.
  Nëse pranohet fakti që këto vrasje ndodhën pasi protestuesit e dhunshëm ishin larguar tërësisht nga kryeministria, e ata që kishin ngelur ishin disa “qytetarë paqësorë”, llogjika normale të shtyn për të bërë pyetjen e thjeshtë
  Çfarë interesi kishte Berisha e Garda që të vriste katër persona paqësorë duke e ditur që ky veprim do të konsiderohej si një krim, vrasje pa shkak , jashtë rethanave të vetëmbrojtjes ?
  Është thënë se regullorja e Gardës që ka për detyrë mbrojtjen e institucioneve shtetërore nëse tentohet të sulmohet dhunshëm, ka të drejtën të paralajmërojë me megafon, pastaj të gjuaj me fishekë manovre, të gjuaj lartë edhe me fishekë luftarakë e në rast se dhuna vazhdon, të gjuaj edhe sulmuesit nëse ata godasin gardistët.
  Në filmimet që i janë bërë asaj proteste, duken kjartazi rreth 300 protestues që në mënyrë barbare godisnin policinë që qëndroi pasive me hunjë e copa betoni në kokë, e kjo nuk zgjati pak , por gati 3 orë.
  Lëza policë që kryenin detyrën e tyre a mos nuk ishin edhe ata bijë nënash ?
  Është parë komandanti i Gardës i filmuar me fytyrën të gjakosur.
  Nëse do të vritej qoftë edhe me ndonjë copë betoni në kokë komamndanti i Gardës , çfarë do të ndodhte më tej me ate numur të kufizuar të gardistëve e më keq akoma me kryeministrin e gjithë personelin e kryeministrisë që ishin mbrenda ?
  Burracaku Rama , ndryshe nga Basha në protestat e përsëritura të opozitës kundër tij, nuk qëndroi në krye të protestës por u fsheh diku nga mezi i turmës.
  Burracakërinë e tij Rama e ka treguar edhe gjatë protestave të vazhdueshme të opozitës.
  Ndryshe nga Berisha që në 21 janar qëndroi në godinën e kryeministrisë, Rama në protestat jo vetëm të opozitës por edhe të studentëve ja mbathte nga kryeministria duke ikur jashtë shtetit apo nëpër qytete periferike.
  Përse nuk i përmend Artani këto fakte ?

  1. E tha dhe vete ne interviste qe berisha ishte drejt mandatit te trete po mos kishte ndodhur 21 janari. Sdo as men e as kalem qe berisha sdonte vrasje.

 5. Italianet kane nje shprehje unike qe vlen per lete Pinokun pederast me pasaporte shqiptare:
  CHI NON MUORE SI RIVEDE

 6. 2013-2023
  Janë plot 10 vite që në pushtet ka qenë Rama, e tema e 21 janarit ringrihet gjithmonë në prag të zgjedhjeve.
  Nëse Ramës i qante vërtetë zemra për “dëshmorët e bulevardit”, thua se nuk paska pasur mundësi për ta zbardhur tërësisht këtë ngjarje , duke i pasur të gjitha institucionet e sigurisë e drejtësisë nën komandë ?

  1. “Në 14 shtator ‘98 u sulmua kryeministria, Nano ishte aty, me tanke antitanke dhe kallash. Nanon e morën badigardët zvarrë, e futën në makinë dhe e larguan nga kryeministria.

   E mori dot Berisha pushtetin? Që atë ditë Berishës iu dha një leksion që pushteti nuk merret me dhunë, merret me vota”, tha Dervishi.Nen komande drejtesine e kane spiunet salih metaj prandaj nuk hapet jane kercenuar me jete familjaret e prokuroreve e gjygjtareve,do shikoni prokuroret diten qe salihu te ngordhe si qen

 7. Fakti qe Ministrja Spiropali dhe Ministri i Drejtesise, Manja, dolen te paret me deklarata dhe i bene thirrje SPAK-ut te marre proven e Artan Hoxhes per dosjen e 21 janarit, flet qarte se ndaj kujt drejtohet gishti, ndonese preket edhe miku i Rames e Bolinos, Lulezim Basha.

  Kur do te vije dita qe Bolino, pronar mediash te na tregoje shembullin e nje gazetari te mirefillte italian, me shkrimet ose prononcimet e tij?!

 8. Talibanet e SHQUpit nuk jane shqu ndonjehere per mendim kritik. Ne fakt nuk jane dallojne per mendim te vetin fare. Mendimet i servir prijesi dhe nipi hyses.

  Bolino po thote qe mediat zgjedhin te publikojne transkriptin e nje audio pergjimi pa e degjuar dhe verifikuar.
  Bolino po thote qe qeveriu po ashtu si mediat e merr lajmin te mireqene dhe behet pjese e zallamahise.
  Bolino po thote qe transkriptet qe serviren jane te cunguara dhe me kaq sa serviret nuk provohet asgje.

  Nejse, VK. Talibanet nuk bohen njerez.

  1. Po cili na qenka modeli i “njeriut” të ndritur e të ndershën sipas teje që quan demokratët që përmbysën diktaturën enveriste, si “talibanë” ?
   A mos jeni ju ish sigurimsat e patronazhistat e sotëm ?
   Ka pasur e ka fatkeqësisht edhe në partitë opozitare të djathta antikomuniste shqiptare, politikanë me probleme , ama është idiotësi që të quash antikomunistët “talibanë”, duke i dalë në mbrojtje ish PPSH, sot partia e mavijosur mender me thënë socialiste e karagjozit Edvin Rama.
   Talibanët dënohen publikisht për krimet e tyre barbare edhe mbrenda popujve të tyre.
   Komunistët në kohën e diktaturave të tyre staliniste ja kanë kaluar edhe talibanëve të sotëm për krime politike po këlyshët e sotëm të tyre kanë kryer krime kundër gjithë njerëzimit duke trafikuar drogë e duke rrjepur gjithë shqiptarët.

   1. Akoma me antikomunizmin ti me toc kari?
    Trenin e antikomunizmit e mori sekretari dhe e coi ne drejtim te paditur. Kur une me shoke i dilnim perballe hekrit te liceu, sekretari partise na thoshte me u kthy neper klasa.

    Kara si puna jote shifshin antenat njehere e nje kohe dhe e mbajten dullen 40vjet ne kuriz. Tani eshte po e njejta gje. Antikomunistet si puna jote kane 30vjet qe mbajne sekretarin ne kuriz.

    Diskutimi ishte per pergjimet dhe ti e ktheve ne komuniste, antikomuniste, staliniste…. Si mos me te thone taliban ty e atyre karave te tjere shqupista.

 9. Karlo Bolino, eshtë kriminel i tipit bolshevik, shkatërrues, përçarës, agjent i profilit të lartë te Mossadid Izraelit qe ka akomoduar me diversion interesat e oktapodit Sorros ne Shqiperi.
  K.Bolino është sabotator i lidhjes se interesave Italo-Shqiptar. Qeveria Meloni duhet të neutralizoje ” fenomenin Bolino”.

 10. Mbeshtes cdo fjale te Bolinos ne kete shkrim. Artan Hoxha eshte vetem nje megaloman ose “showmen” qe cdo dite publikon lajme gjysem te krijuara e gjysem te fryra. Qellimi i tij ngjan vetem ai i te qenurit prezent neper studio televizive dhe jo e verteta gazetareske.

 11. Pae nuk flet bole komunisti per dosjet e diktatires qe nuk hapen. Jemi ne dhe serbia qe nuk i kane hapur. Askush nuk flet por i vijne verdalle si miza mutit.

 12. Ky Artan fytyr derr , që as qent për mish nuk e hanë dhe që u kujtua pas 12 vjetësh të hedhë përsëri në arenën e krim rilindjes janarin 2011 , nuk është tjetër veçse një kriminel dhjetra vjeçar i medias dhe gazetaris me të cilat luan bixhoz .

 13. Duke denoncuar rrethimin e selisë blu nga Berisha, në tentativë për ta marrë me forcë, Basha akuzoi për herë të parë Sali Berishën për vrasjet e 21 Janarit. Basha e krahasoi rrethimin e selisë blu me rrethimin e Kryeministrisë në 21 Janar 2011, por saktësoi se ai nuk iu përgjigj rrethimit me zjarr siç iu përgjigj Berisha në 2021 janar.Lepijani Loqet Bolinos tani o shpellkare kete keni bere ne keto 32 vjet o cecenet e salihut

 14. Na moo naa!! Ne 21 janar per te mbeshtetur Edi Ramen, dolmen pronar pallatesh ne Vlore… vetem se Edi donte te vinte ne pushtet!!!

  Kokat le te hane…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *