• |
ide | kryesore

Dosja amerikane/ Rama në siklet: Dorian Duçka ka punuar për mua pa pagesë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama ishte në siklet të madh sot para mediave teksa u pyet për dosjen amerikane në të cilën akuzohet ish-zyrtari i lartë i FBI, për të cilin kryeministri i Shqipërisë ka thënë se është miku i tij. Por i pyetur nga gazetarët për dy personat e tjerë të përfshirë në këtë dosje, shqiptarët Agron Nezaj e Dorian Duçka, Rama dha këtë përgjigje.


‘Përfundimet e hetimit dhe fillimi i fazës tjetër të procesit, ku hetuesit amerikanë kanë dorëzuar dosjen, nuk ka asgjë nga këto. Aty nuk përmendet kryeministri, aty thiuhet se çfarë thotë njëri dhe tjetri, dhe vetë hetuesit thonë një gjë tjetër, që hetimet kanë përfunduar për mos deklarim. Fola për zotin Agron, i cili e përsëris se vjen nga lëvizja demokratike, shok i të ndjerit, Azem Hajdari, fis i Besnik Mustafajt, dhe njerëz të nderuar pa dyshim. Përsa i përket personit tjetër ka qenë zv/ministër i energjetikës në koalicionin e 2013 dhe më pas ka punuar pranë meje, pa pagesë’, tha Rama.24 Comments

 1. I madh je o gjigand, prape fajin e ka Saliu,

  jepi gjigand, per sa kohe delet hane bar mund te thuash cfare to doja dytha. Vetem ki kujdes thepin…

  1. Si gjithmone pd do te baltosi figuren e zoti kryeminster me histori te shpikura por nuk e bene dot kur ske fakte.

 2. Keshilltar pa pagese nuk ka !

  Ky lloj keshilltari quhet “mon kukaleshi” ose kçk e kryeministrit meqe kete fjale e ka shpikur vete dhe e perdorte me shume zell perpara.
  Nese “keshilltari eshte pa pagese” ka dy gjera:

  1. Tall menderen me “keshillat” qe jep…

  2. Perfitimin e merr ne forme tjeter, pra te fshehte dhe te padeklaruar, praktikisht eshte Mon Kukaleshi qe ja ngop buxhetit dmth taksave tona ose pronave publike.
  Prisni sa ti hyjne edhe ketij duçkes dhe do ta shihni se cfare lloj keshilltari pa pagese ka qene.

 3. Hhahah , po buken falas ja jepnin Duckes te furra bukes meqe punonte pa leke per ty?:) O ramazan Ramazan, po te vjen verdalle , do te qihet plaka shume shpejt. Karma is “RamaBITCH”:)

 4. Obobo, qenka mush me komentet e qenve e bodrumit te salles qe paguhen nga kryehajduti kongresave! Punoni o felliqesira per vdekjen e vendit tuaj, ..o qeneri tradhetare!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.