• |
ide | kryesore

“Degradim dhe turp i opozitës”/ Balla: Po zbatoni porositë e ‘non gratës’

-Instant, Lajme, Të fundit

Kreu i grupit parlamentar, Taulant Balla ka propozuar për t’u mbyllur diskutimet në seancë plenare. Sipas tij opozita po kryen porositë e “non gratës”, referuar këtu kryetarit të Partisë Demokratike Sali Berisha. Ai u shpreh se duhen ndërprerë diskutimet dhe të kalojnë direkt me rendin e ditës.


Sipas tij, në çështjen “McGonigal” nuk ka asnjë person apo zyrtar të Shqipërisë që është nën akuzë.


“Kjo është një nga seancat që tregon degradimin e turpit të kësaj palo opozite. I jeni referuar që nga mëngjesi dickaje që nuk ka asnjë akuzë ndaj Shqipërisë, ka vetëm 1 person që është një ish zyrtar i FBI-së. Jeni duke zbatuar porositë e non gratës. Nuk është salla ku bëhet vetëgjyqësia. I propozoj seancës që të kalohet në proces votimi. “. tha Balla.


19 Comments

 1. Tani, procesin penal që zhvillohet në SHBA kundër një ish-zyrtari të lartë të FBI-së, ia paraqesin popullit shqiptar si proces kundër Kryeministrit të Shqipërisë, sikur i pandehur (në gjendje të lirë) dhe i akuzuar për mosdeklarim të ardhurash dhe mosraportim të takimeve të zhvilluara me të huaj nuk është Mëkgoginëll, por Edi Rama.

  Sali Berisha, njeriu i shpallur non- grata nga Mbretëria e Bashkuar dhe SHBA, i shpallur “ordiner i rrezikshëm” nga shtypi gjerman dhe “drejtues i regjimit të gangsterëve” nga shtypi anglez; Sali Berisha, i cili pati burgosur kreun e opozitës (1993), rrahur deputetët e opozitës (1996) dhe pushtuar me dhunë institucionet qendrore të shtetit (1998),po maloku salih sa karat eshte?o cecen

  1. Eshte duke ngrof Berisha militantet e vete qe ti sjelli prape si kara ne mes te bulevardit me 11 shkurt qe t’i tregoje Amerikaneve qe shikoni se une kam akoma kuota ketu.

   Se pa i eksituar pak militantet nuk i vijne me se u lodhen edhe ata te zinjte.

   Por po vazhdoi me ujku, ujku… vetem nder i ben Rames per 3-4 mandatet e tjera qe do jete ne pushtet.

 2. Edhe sa me shume do degradoje kjo opozite?!

  Kur ti mendon qe ajo ka arritur piken me te fundit, me te turpshme… ajo germon e germon e germon e zhytet e zhytet me thelle ne gropen qe i ka hapur vetes.

  1. Edhe pak sa te futet edhe KM drogaxhiu ne burg dhe krijohet perfundimisht nje qeveri ne burg, se ministrat dhe drejtoret e drejtorive aty jane prej kohesh. Vetem Edvina mungon.

   1. Por pra.

    1) Berisha ben revolucionin e 11 shkurtit

    2) Rama ekstradohet ne SHBA qe te sqaroje tek IRS pse nje agjent i caktuar i FBI-se nuk ka deklaruar te ardhurat.

    Eshte sqaru ajo ceshjte.

    Aty mbajeni.

 3. Ku ka shkuar degjenerimi I ketij vendi. Balla jep leksione morali e degradimi. E kane kthyer shtetin ne furrik gjelash e fryjne byllçitë pas çdo skandali.

 4. Juve ju ka urdhëruar i akuzuari nga drejtësia amerikane për korrupsion të drejtuesit të lartë FBI dhe sigurinë kombëtare të saj duke bashkëpunuar me oligarkë rusë të sanksionuar nga shteti amerikan.Ky është jo vetëm degradim por sfidë e hapur ndaj Amerikës.

  1. Po, non grata . Si urdheron koke “diamant”. Te doli sheshit se ne cfare halesh keni gerrmuar per ta perlyer dhe shpallur Berishen non grata. Pikerisht kjo ngjarje u prishi planet dhe oratorine tuaj pas orgjise per te folur per non grata. E gjitha do provohet deri ne shpalljen fajtor dhe fundi dihet per ju.
   Uroj qe te te kete ngelur dikush qe ti vije keq per ty kur te marresh rrokullimen e madhe.

   Berisha e beri te tijen, te nxori te palarat. Dhe me e rendesishmja eshte ne sulm. Me mire keshtu, se ju mbaruat fisheket tuaj, dhe gjithe bota u njoh me krimet qe keni kryer. Berisha u futi ne kafazin e luanit amerikan. Ata dine se si te gdhendin cepat e kokes tende. Mediat po ziejne dhe politika amerikane gjithashtu.

 5. Jorgo, Jorgo, more djal,
  qe s`u ngope kurre me ..ar,
  nuk le kend pa e share,
  bythen dredh, por askush sta var.

  Revolucioni do te behet,
  ne shtator apo me heret,
  edhe bota do te mesoje,
  qe merr Jorgo nga 3 ne goje.

  Pelivan dukesh nga fjalet,
  Palikar qe nga te paret,
  Qe stu ngop goja as suma,
  nje adrese, te pakten thuama.

  Te te nis ca djem nga malet,
  qe dine mire si ti qajne hallet,
  me spinot te forte si guri,
  mbahu Jorgo, e zeza t´zuri.

  Qirje Jorgo Palikaris
  lutu shume mo te zere flama,
  revolucioni do te behet,
  e thote populli e Sali Rama.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.