• |
ide | kryesore

Gazetari: I gjithë shteti i angazhuar për të fshehur vrasjen Xhoit nga Kenia

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Vrasja e 22-vjeçares kenianie Xhoi Aoko ka revoltuar opinionin publik në vend. Kjo për shkak se ngjarja fillimisht u fsheh dhe më pas hetimet thuajse ishin inekzistente. Opozita thotë se qeveria po fsheh vrasjen e kenianies. Ndërsa gazetari Klodian Tomorri ka një pyetje për të gjithë policët, prokurorët dhe politikanët.


“Që Shqipëria ka qeveri dhe shtet të korruptuar, këtë e dinë të gjithë. Dhe njerëzit kanë bërë paqe me këtë punë, nuk u bën më përshtypje. P.sh lajmet e vjedhjeve flagrante janë lajmet që bëjnë më pak zhurmë sot në publik.Por që vritet njeriu, të mos e hetojë askush dhe madje të angazhohet gjithë shteti për të mbajtur ngjarjen fshehur, ky është fundi i fundeve. Këta nuk paskan din e iman.

Po mirë, shpirt nuk kanë, por jam kurioz për një gjë. Këtyre policëve, prokurorëve apo politikanëve që kanë gisht tek kjo fshehja e ngjarjes së vajzës nga Kenia, nuk u shkon ndonjëherë në mend; po sikur të gjithë policët, prokurorët dhe politikanët e botës të ishin si këta? Po sikur të njëjtën gjë t’ua bënin fëmijëve, motrave apo vëllezërve të tyre, që i kanë jashtë?” shkruan gazetari.8 Comments

  1. Cfar shteti mo prisni nga muti I kristaqit te blej shtet ju
   U qifsha mendjen kjow eshte nje CET me hajduta edhe vari karet

 1. KARMA ESHTE KURVE (KUR E NXORI NGA GÒJA KISHTE NE MENDE VETEN E TIJ DHE BUKUROSHET QE I SHERBEJNE TIJ ME BESNIKERI) thotë:

  Karma shtet karma kryeminister!

 2. Njerzit jane njerez kudo qe te jene,dhe sa per “njerezi tane” ,jane ata tanet qe na kane bere me keq nga gjithe te huajt te marre se bashku,prandaj ju bosave ju zenshin haqet e atyre qe keni marre ne qafe.
  Sa per prostitutat bythzeza qe permend,nuk dime gje ,por dime me siguri se postitutat e verteta po mbreterojne ne majat me te larta dhe nuk vjedhin boset,por po na vjedhin ne!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *