• |
ide | kryesore

Apple lançon shërbimin e transmetimit të fokusuar në muzikën klasike

Paparazzi, Slider

Shërbimi i transmetimit të muzikës ka lancuar veçorinë, dedikuar muzikës klasike.


Apple Music Classical sapo ka dalë drejtpërdrejt dhe është në dispozicion për shumicën e abonentëve të Apple Music pa kosto shtesë. Nëse keni një abonim individual, familjar ose studentor, atëherë përfshihet Classical. Përjashtimi i vetëm është Apple Music Voice Plan, i cili është versioni me çmim më të ulët për përdoruesit e HomePod, për shembull, i cili kontrollohet tërësisht nga zëri i përdoruesit. Oliver Schusser, VP i Apple për Apple Music dhe Beats, foli me The Independent në fillim të këtij muaji për sipërmarrjen e re.  “Në Apple, ne e duam muzikën. Kur lançuam Apple Music, në vitet e para, ne po përpiqeshim të zbulonim se si funksionon transmetimi dhe çfarë duhet të bëjmë me produktin.


Por ndërsa vazhdoi, ne kuptuam se po bënim një punë të shkëlqyer me muzikën pop dhe zhanre të tjera, por jo klasike. Dhe të gjitha shërbimet e tjera të transmetimit po bënin një punë të tmerrshme me klasiken. Arsyeja kryesore pse të gjithë kanë dështuar me klasiken është për shkak  të dhënave dhe produktit. Ne vendosëm ta rregullojmë atë. Ne duam të bëjmë një punë më të mirë për audiencën klasike dhe për artistët klasikë, në shfaqjen e punës për konsumatorët që të kërkojnë dhe shfletojnë katalogun klasik,”u shpreh Oliver. Skeda “Shfleto” në aplikacion ju lejon të gjeni rrugën tuaj sipas kompozitorit, sipas zhanrit, sipas dirigjentit dhe sipas periudhës. Ju gjithashtu mund të zgjidhni sipas solistit, ansamblit, korit dhe orkestrës./Lapsi.al

Marrë nga:Independent


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *