• |
ide | kryesore

Personazhet që munguan këtë vit në Met Gala

-Instant, Paparazzi, Slider

Met Gala 2023 ishte një mbrëmje e mbushur me yje, por  Katy Perry, Kris Jenner, Blake Lively dhe më shumë personazhe të Met Gala nuk parakaluan në tapetin e kuq.


Tema e këtij viti të Met Gala ishte “Karl Lagerfeld: Një linjë e bukurisë” dhe festoi punën dhe jetën e plotë të stilistit të ndjerë, i cili vdiq në shkurt 2019 në moshën 85-vjeçare. Bashkëkryetarët e saj përfshinin Michaela Coel, Penélope Cruz, Dua Lipa, Roger Federer dhe Anna Wintour.Ndërsa ato fytyra të famshme dhe të tjera e bënë ngjarjen e vitit 2023 një natë për t’u mbajtur mend, fansat nuk mund të mos tregonin disa nga yjet më të mëdhenj që mungonin. Vazhdoni të lexoni për të parë pse disa të famshëm nuk morën pjesë në ngjarjen vjetore.

Bella Hadid

Nuk ka asnjë fjalë se pse modelja, e cila mori pjesë në Met Gala vitin e kaluar, nuk doli për eventin e 2023-ës, veçanërisht pasi motra e saj, Gigi Hadid, e bëri këtë.Një ditë para gala, Bella shkoi në Instagram për të ndarë videot e saj duke hipur mbi kalë. “Duke ëndërruar për këtë”, ka shkruar ajo postimin.

Beyonce

Artistja nuk ka marrë pjesë në Met Gala që nga viti 2016, por fansat gjithmonë kryqëzojnë gishtat për një paraqitje.  Ndërsa Beyoncé nuk ka folur për arsyet e mungesës së eventit, turneu i saj botëror  është vetëm disa ditë larg, pasi do të fillojë më 10 maj në Stokholm, Suedi.

Blake Lively

Blake Lively, një pjesë e ngjarjes vjetore të modës, tronditi fansat kur zbuloi se nuk do të merrte pjesë në gala të vitit 2023. Kur ET foli me aktoren përpara festimeve, ajo bëri shaka se nuk ishte në gjendje të zgjidhte një pamje të preferuar të Met Gala.

“Nuk mund të zgjedh një të preferuar,” tha ajo. “Është si të zgjedh një fëmijë të preferuar.

Joe Jonas dhe Sophie Turner

Çifti nuk u shfaq në ngjarjen e së hënës mbrëma, pavarësisht se kishte marrë pjesë në mbrëmjen e vitit 2022. Joe dhe Sophie, të cilët janë prindër të dy vajzave, megjithatë janë të zënë me gjëra të tjera. Një ditë pas Met Gala, Joe’s Jonas Brothers njoftuan një turne të ardhshëm.

Anëtarët e familjes Kardashian-Jenner

Ndërsa Met Gala 2022 ishte një çështje familjare për familjen Kardashian-Jenner, vetëm disa anëtarë shuanpër ngjarjen e 2023. Kim Kardashian, Kendall Jenner dhe Kylie Jenner u ngjitën në shkallët ikonike të hënën mbrëma, por Kourtney Kardashian, Kris Jenner dhe Khloe Kardashian nuk ishin të pranishëm.

Katy Perry

Këngëtarja, e cila mori pjesë në eventin e vitit të kaluar, nuk doli për Met Gala 2023, pasi ishte e zënë me shërbimin si gjyqtare në American Idol. ET foli me Katy të hënën në mbrëmje, dhe ajo bëri shaka për kodin më të lehtë të veshjes në Idol, në krahasim me gala.

“Unë mendoj se jam duke konkurruar vetëm me Lionel dhe Luke,” tha ajo për Lionel Richie dhe Luke Bryan, bashkëgjyqtarët e saj “Idol”.
“Faleminderit Zotit.”

Lady Gaga

Pasi mahniti fansat me katër pamje në Met Gala 2019, Lady Gaga nuk ka marrë pjesë përsëri në këtë ngjarje dhe nuk ofroi një arsye për mungesën e saj. Megjithatë, Gaga sapo përfundoi xhirimet në Joker: Folie à Deux dhe së fundi i tha Wallpaper se dëshiron “më shumë një jetë vetmie” në vazhdim.

Miley Cyrus

Shumëçka ka ndryshuar për Miley Cyrus që kur mori pjesë për herë të fundit në Met Gala në vitin 2019. Më e rëndësishmja, ajo nuk është më e martuar me Liam Hemsworth, i cili ishte takimi i saj për atë ngjarje. Asnjë fjalë se pse Miley u largua nga gala e së hënës; ajo nuk e ka ndarë arsyetimin publikisht apo postuar në rrjetet sociale.

Selena Gomez

Aktorja e The Only Murders in the Building kohët e fundit përfundoi xhirimet e serialit në New York City dhe që atëherë është parë në Los Angeles.

Taylor Swift

Paraqitja e fundit e Taylor Swift në Met Gala erdhi në vitin 2016 . Nuk është për t’u habitur që Swift vendosi të mos merrte pjesë, pasi ajo është aktualisht në turneun e saj Eras. Ndërsa  nuk luajti një shfaqje të hënën mbrëma, ajo përfundoi një seri koncertesh në Atlanta të dielën dhe do të fillojë një shfaqje tre netësh në Nashville të premten.

Zendaya

Zendaya nuk ka qenë në Met Gala që nga viti 2019 dhe nuk ka treguar pse viti 2023 nuk ishte viti i kthimit të saj. Ajo sigurisht ka qenë e zënë me punë, me Challengers, Dune: Part Two dhe Euphoria./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *