• |
ide | kryesore

Gigi Hadid nderon Karl Lagerfeld në Met Gala

Paparazzi, Slider
Gigi Hadid

Gigi Hadid mbërriti në Met Gala 2023 më 1 maj  me një fustan Givenchy së bashku me drejtorin krijues Matthew Williams. Fustani i saj përfshinte një korse të zezë  dhe shumë perla, duke nderuar Lagerfeld me bardh e zi dhe gurët e çmuar të lidhur me Chanel.


Tema e këtij viti – “Karl Lagerfeld: Një linjë e bukurisë” – nderon jetën dhe trashëgiminë e stilistit të ndjerë, i cili u nda nga jeta në vitin 2019 në moshën 85-vjeçare. Muzeu Metropolitan i Artit njoftoi më parë se tema eksploron “metodologjinë artistike dhe fjalorin stilistik të dizajneve të Karl Lagerfeld përmes temave të përsëritura përgjatë më shumë se 65 viteve, nga vitet 1950 deri në koleksionin e tij përfundimtar në 2019”.Disa nga 150 dizajnet e paraqitura në ekspozitë, e cila do të jetë e hapur për publikun deri në korrik, janë që nga koha e tij si drejtor kreativ i labelave si Chanel, Chloé dhe Fendi, ndër të tjera. “Jam aq e thyer sa nuk kam fjalë,” shkroi Hadid, e cila u shfaq në një numër shfaqjesh për Lagerfeld, në Instagram në momentin e vdekjes së tij. “Nuk do të ketë kurrë një Karl Lagerfeld. Çdo sekondë me ty ishte një nder, gëzim dhe frymëzim.” “Do të doja të të jepja një përqafim të fundit”, shtoi ajo. “Të dua Karl. Faleminderit për gjithçka. Pusho në paqe.”/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *