• |
ide | kryesore

Kuvendi/ Berisha përdor rastin e Tom Doshit për demaskimin e zgjedhjeve

Lajme, Të fundit
berisha tom doshi

Lideri i opozitës Sali Berisha ka shfrytëzuar sot foltoren e parlamentit për të diskredituar procesin zgjedhor të 14 majit përmes rastit të PSD-së së Tom Doshit. Me sensin e tij të hiperbolës ai tha se se këtë radhë ka ndodhur manilulimi dhe blerja më masive në histori. Për të vërtetuar këtë ai solli rastin e partisë së Doshit rezultati i të cilës u shumfishua këto zgjedhje. PSD morri 89 mijë vota të përkthyera në mbi 100 këshilltarë bashkiakë në të gjithë vendin. “Ai i rriti votat me 240% ose 4.4 herë. Në rast se Doshi e rriti kaq shumë blerjen, po Edi Rama që vetëm nga buxheti ‘dhuroi” 33 milione euro tek 670 mijë pensionistë sa herë duhet të jetë rritur. Cili vend në botë ka bërë një akt të tillë në mes të procesit zgjedhor”, pyeti ai.


Shifrat/ Si u bë parti e tretë PSD e Tom Doshit 

Me sa duket rritja e habitshme e PSD së Tom Doshit, e cila nuk ku pa askund në fushatë, që mori një kohë pothuasje të papërfillshme televizive për të prezantuar ‘idetë” dhe kandidatët e saj, do përdoret nga opozita si prova më e madhe e prekshme se në këto zgjedhje pati një anomali të pashpjegueshme.


©Lapsi.al5 Comments

 1. O Sali maloku jeni te gjithe njelloj ,keshtu bere ti kur sundove delet,keshtu beri Nano,keshtu po be mavija Edvin! Nje pyetje Kisha une : pse nuk kerkoni rinumerimin e votave ne te gjithe vendin dhe do te shihni cfare mish-mashi eshte ber nga patronazhistet dhe komisioneret e numerimit ,do te shihni si Tom cubi I ka 3-4fishuar votat duke blere komisioneret me nje cmim me te ulut se do te paguante po te blinte njerezit qe te votonin per kete injorant- biznesmen- nongrata!

  1. rrofte toma. ju shtoshin resortet hotelet pronat punlike qe po privatizon per 2 lek nga repartet ushtarake, ish fabrikat e me rradhe. E meriton ne fakt si alabak non grata qe eshte.. thotë:

   rrofte toma. ju shtoshin resortet hotelet pronat punlike qe po privatizon per 2 lek nga repartet ushtarake, ish fabrikat e me rradhe. E meriton ne fakt si alabak non grata qe eshte..

 2. Çim Peka sulmon Blendi Fevziun: O idiot, çfarë i ke këto budallëqe që nxjerr nga goja?E ke bere ti kete sa here ke qene ne pushtet,ti more erdoganin ne inagurimon e rruges se kombit qe nuk e mbarove kurre o salih

  1. Sali Berisha nuk eshte etalon i demokracise, por po ta vesh perballe liderit tuaj global duket si engjell. No cdo aspekt Shqiperia gjate viteve qe kane sunduar mavite ka bere hapa gjigante MBRAPA.

   1. Socialistet (Rilindasit) i duan aq shume te varferit saqe cdo here qe vijne ne pushtet, e shtojne numrin e tyre.

    Keta jane socialistet progresiste aka marksistet e rinj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *