• |
ide | kryesore

E kërkoi Juventus, Palladino del hapur: “Po stërvitem me kaligrafinë për të firmosur kontratën”

-Instant, Sport
Palladino

I ndjekur nga Juventus, që sipas të gjitha gjasave do të drejtohet sërish nga Max Allegri sezonin e ardhshëm, Raffaele Palladino e vuri zemrën në paqe për të vazhduar bashkëpunimin me Adriano Galliani te Monza. Trajneri briancol në fakt doli hapur në prag të ndeshjes kundër Lecce: “Po stërvitem me firmën time për të arritur të nënshkruaj – bëri shaka ai duke folur për rinovimin e tij -. Jam krenar që kam drejtuar një grup të tillë dhe i duhet dhënë merita shoqërisë që ka ngritur një ekip kaq të ri dhe italian. Të punosh me njerëz të së njëjtës kombësi është një forcë e madhe, ka një ndjenjë përkatësie”. Palladino më pas shpjegoi se ishte një udhëtim shumë i bukur edhe në nivel personal: “Unë kam ende shumë për të përmirësuar dhe për t’u përmirësuar. Duhen bërë gabime. Përsosmëria nuk ekziston: por unë jam ambicioz. Dua gjithmonë më të mirën dhe më pëlqen të kujdesem për çdo detaj të vogël”.


Më pas duke e përqendruar vëmendjen te ndeshja ndaj Lecce, Palladino shpjegoi: “Lecce është një skuadër e vështirë për t’u përballur. Janë dy ndeshje për t’u përballur në mënyrën më të mirë të mundshme – tha ai përsëri – Ata janë stërvitur shumë mirë, kanë arritur rezultate me Atalantën dhe Juventusin. Kanë ide të rëndësishme loje dhe lojtarë të shkathët ndaj të cilëve duhet të bëjmë kujdes. Ne duhet t’i marrim ndeshje pas ndeshje dhe të përpiqemi të japim maksimumin. Shifrat e marra janë të shkëlqyera, na japin stimul dhe kënaqësi për të vazhduar punën. Që në ditën e parë që u ula në këtë pankinë e kuptova se do të bënim diçka të jashtëzakonshme. Nga ajo Monza-Juventus, debutimi i tij në drejtimin e një ekipi në Serie A “u ndez shkëndija që krijoi diçka magjike”.


Në fund për Carlos Augusto, një nga lojtarët zbulim të këtij kampionati: “Ajo që ka bërë këtë vit ka qenë mbresëlënëse dhe e paimagjinueshme – tha ai -. Carlos ka shkuar edhe përtej asaj që mund të prisja. Ai meriton skena të shkëlqyera dhe jam i sigurt se ka mentalitetin e duhur për të bërë gjëra të mëdha”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *