• |
ide | kryesore

Balla shmang pyetjet për Dakon në dalje të SPAK, sulmon Berishën

Lajme, Të fundit

Kryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla ka folur për mediat pas dëshmisë së tij prej më shumë se tre orësh në SPAK. Ai është thirrur si person që ka dijeni për privatizimin e ish-klubit ‘Partizani’.


Për mediat, Balla tha se shpreson që t’i shkohet deri në fund kësaj çështjeje,teksa theksoi se pas dëshmisë së sotme, nesër do të tjetër sërish në SPAK, për të dëshmuar edhe për akuzën e tij ndaj Berishës.


“Unë kam qenë shpesh këtu për të depozituar kallëzime penale si person që kam dijeni. Besoj e shpresoj që SPAK do i shkojnë fund akuzave. Kam bërë kallëzim edhe për ­çështjen e kompanisë OSSH. Unë do jem sërish këtu nesër për një padi penale në ngarkim të Berishës. Në momentin që ndaj teje ngrihet një akuzë duhet t’a adresosh. Dua t’i qëndroj angazhimit që për çështjet që diskutova të mbeten sekret. Unë u thirra si person që ka dijeni. Unë shpresoj të ketë zhvillime për privatizimin e kompleksit të Partizanit”, ka thëna Balla.3 Comments

  1. Pse Berisha dhe argatët e tij politiko-mediatikë, mërziten pas çdo arrestimi të zyrtarëve të lartë?kush i pergjigjet kesaj pyetj fiton tre byreqe me mish falas,shkoj ne spak per salihun dhe jamarber per kullat te ish klubi partizani,keshtu qe per salihun do fliste o lapsexhinj rublash

  2. Nese ka nje cope byreku te prishur e qelbur, eshte ky zuzri komentues unik ne komentet e ketij portali.kno eshte aresyeja qe ky komentues qendron pas prapanicesRames me utorak e letrat higjenike, e mundohet ti shperndaje sipas propagandes sektiste qe tashme i ka dale boja, kallaisja, e deri ne shpim.Nuk sheh ky idiot se sa ka nga partia hashashit ne burg, por kerko n ta gjeje fain gjithmone ne sulm kunder Berishes. Ne nje shtet demokratik, me ngjarie te tilla, nje kryeminister normal duhej te ipte doreheqje, ket kapadaiuRama, na shitet sikur nuk ka dije e lidhje me vete kete.Imoraliteti politik i sektit tregon qe te gjithe keta bije kurvi kane nji surrat,ves, e bindje vetem ne mbrojtje te korrupsionit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *