• |
ide | kryesore

Matty Healy reagon ndaj kritikave të fansave të Taylor Swift

-Instant, Paparazzi, Slider

Matty Healy aludoi për urrejtjen “e pamëshirshme” që ai ka marrë nga fansat e Taylor Swift.


Në një video të postuar në mediat sociale, këngëtari i vitit 1975 ndaloi performancën e grupit të tij të hënën për të lexuar disa nga shenjat mbështetëse të fansave të tij dhe ndaloi në njërën që thoshte: “Ti je i dashur”.


“Ishte shumë, shumë e sjellshme nga ana jote,” tha ai. “Jam i sigurt se kjo është  për shkak …,” shtoi Healy, duke u ndalur përpara se të përmendte dikë me emër. “Siç jeni në dijeni, unë nuk jam shumë në internet për momentin dhe jam i sigurt që njerëzit më kanë kritikuar pa pushim.”

Healy tha se është përqendruar në kalimin e kohës me “djemtë” e tij pas ndarjes me Swift dhe urrejtjes së pandërprerë – e cila përfshinte një fushatë në internet kundër tij – që mori pas publikimit të lajmit në maj se ata po takoheshin. .

Page Six konfirmoi të hënën se artistët u ndanë pas vetëm një muaji lidhje. Një burim tha se romanca e shkurtër e muzikantëve nuk kishte për qëllim të ishte kurrë serioze dhe se  Taylor donte të hiqte mendjen pas marrëdhënies së saj “mbytëse” gjashtëvjeçare me Joe Alwyn. “Të gjithë ata që e njohin me të vërtetë kanë thënë gjatë gjithë kohës se kjo ishte një gjë argëtuese, e mirë që do të zgjaste për aq kohë sa të zgjaste dhe nuk do të ishte ndonjë gjë e madhe ”, ndau burimi  i brendshëm./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *