• |
ide | kryesore

Pse Amber Heard u detyrua të largohej nga SHBA

Paparazzi, Slider

Amber Heard u shpërngul jashtë vendit vitin e kaluar sepse ndjeu se “thjesht duhej të largohej nga SHBA”. pas gjyqit të saj për shpifje me ish-bashkëshortin Johnny Depp.


Aktorja 37-vjeçare e Aquaman, e cila mori kërcënime dhe u bë objekt i memeve mizore në internet, ndjeu se kishte shumë “kaos” në shtet, u shpreh burimi dhe u largua nga vendi me vajzën e saj tani dy vjeçare. Oonagh Paige.Gjyqi gjashtë-javor, i cili ekspozoi detaje tronditëse të marrëdhënies së tyre  pesëvjeçare  përfundoi më 1 qershor 2022, kur juria e Fairfax County, Va., kryesisht vendosi në favor të Depp. Aktorja, e cila kishte jetuar në qytetin e shkretëtirës së Kalifornisë, Yucca Valley, u tërhoq nga sytë e publikut pasi kritikoi vendimin  Heard “e humbi rastin dhe u trajtua si e tillë”, thotë një burim filmi. “Ajo ndihej si një njeri i keq.”

Amber u zhvendos fillimisht në ishullin spanjoll të Mallorca – ku thuhet se mori me qira një shtëpi duke përdorur pseudonimin Martha Jane Cannary, përpara se të vendosej në një lagje të pasur të Madridit. Atje, thotë burimi, “ajo merr më shumë privatësi.”

Në një video që filloi të qarkullonte në TikTok në qershor, ajo iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve vendas duke thënë në spanjisht: “Unë e dua shumë Spanjën”. Kur e pyetën nëse ka në plan të qëndrojë, ajo u përgjigj: “Po, shpresoj. Po, më pëlqen të jetoj këtu”. Pasi u pyet nëse ka projekte filmike në horizont, ajo konfirmoi se po, duke shtuar: “Unë vazhdoj përpara. Kjo është jeta”.

Më vonë atë muaj, aktorja u shfaq në Festivalin e Filmit në Taormina në Siçili për të promovuar thrillerin  In the Fire, rreth një psikiatri amerikan të shekullit të 19-të që trajton një djalë kolumbian që disa mendojnë se mund të jetë i pushtuar nga djalli./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *