• |
ide | kryesore

Gigi Hadid reagon pas arrestimit

Paparazzi, Slider

Gigi Hadid po shijon pushimetnë Ishujt Kajman pas arrestimit të saj javën e kaluar. Modelja dhe shoqja e saj, Leah McCarthy, u arrestuan dhe më pas u liruan në Ishujt Kajman pasi zyrtarët e doganës gjetën mar*huanë në zotërim të tyre.


“Gigi po udhëtonte me mar*huanë të blerë legalisht në qytetin e Nju Jorkut me një licencë mjekësore. Gjithashtu ka qenë e ligjshme për përdorim mjekësor në Grand Cayman që nga viti 2017. Ajo u lirua dhe e shijoi pjesën tjetër të kohës në ishull,”  tha përfaqësuesi i Hadid në një deklaratë.Lajmi u raportua fillimisht nga gazeta lokale Cayman Island, Cayman Mal Road. Hadid hyri në Instagram të martën pasi u publikua lajmi për të ndarë një vështrim në arratisjen e saj në ishull dhe ushqimet e shijshme buzë plazhit. “Gjithçka mirë”, ka shkruar Hadid në postimin. Ajo ndau më shumë foto në Stories e saj, duke ri-postuar një imazh nga Alana O’Herlihy, e cila është gjithashtu me pushime me të dhe McCarthy.

McCarthy u tall me incidentin në një postim të sajin, duke ndarë më shumë foto buzë plazhit me mbishkrimin, “Fajtore për të gjitha akuzat”.

Sipas Cayman Mal Road, më 10 korrik, një aevion privat u ul në Terminalin e Përgjithshëm të Aviacionit të Aeroportit Ndërkombëtar Owen Roberts nga Shtetet e Bashkuara. Gigi dhe Leah u ndaluan pasi një skanim nga Oficeri i Doganës dhe Kontrollit Kufitar gjeti një sasi të vogël mar*huanë në  bagazhin e tyre. Dy ditë pas arrestimit, dyshja u paraqitën në Gjykatën Përmbledhëse ku u akuzuan. Gratë e pranuan fajin dhe u gjobitën me 1000 dollarë. Nuk ka asnjë dosje të dënimit./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *