• |
ide | kryesore

Rrufeja shkakton zjarr në Kishagji të Pukës, zjarrëfikësit në terren

Lajme, Të fundit


Dy vatra zjarri aktive në sipërfaqet pyjore të Pukës. Zjarret aktive në pyjet pranë fshatit Kishagji dhe në pyjet e Buzhalës.

Zjarri pranë fshatit Kishagji u shkaktua nga shkarkimet atmosferike gjatë mbrëmjes së kaluar, në Buzhalë nuk dihen shkaqet ende.

Bëhet me dije se zjarri në Kishagji të Pukës rrezikon fshatin dhe ish magazinat e rezervave të shtetit dhe aktualisht është vënë nën kontroll.

Në Buzhalë vijon puna për shuarjen e flakëve në pyje dhe nuk ka rrezik për banesat

Të angazhuar në shuarjen e flakëve shërbimi zjarrfikës, ai pyjor dhe punonjësit e shërbimeve të bashkisë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *