• |
ide | kryesore

Babai i Amy Winehouse , libër për jetën e saj

Paparazzi

Trashëgimia e Amy Winehouse nuk duhet të jetë e ndërlikuar. Babai i këngëtares së ndjerë, Mitch Winehouse, ka vendosur të sigurohet për këtë me librin e tij të ri, Amy Winehouse: In Her Words.


Duke folur me Rachel Smith të ET, Mitch tregoi se si dëshiron që vajza e tij e ndjerë të mbahet mend kur afrohet data (14 shtator) në atë që do të ishte ditëlindja e 40-të e saj. Amy, e cila shiti më shumë se 30 milionë disqe në mbarë botën në karrierën e saj të shkurtër, por jashtëzakonisht të suksesshme, ishte vetëm 27 vjeç kur u nda nga jeta më 23 korrik 2011 në shtëpinë e saj në Londër. Shkaku i vdeekjes ishte helmimi nga alk00li.Kishte një fokus intensiv dhe të menjëhershëm në varësinë e saj nga droga dhe alk00li , por Mitch do ta kujtojë gjithmonë Amy-n për forcën e saj në gatishmërinë dhe aftësinë e saj për të shfarosur varësinë përpara se të vdiste. Ai gjithashtu do ta kujtojë atë si një superstar global, e cila thellë në vetvete donte t’i tregonte botës se ajo kujdesej thellë.

“[Amy] është shumë më tepër se këngëtarja, personi që luftoi me varësinë, shumë më tepër se kaq,” i tha Mitch ET. “E dashur, e sjellshme, një anëtare e mrekullueshme e familjes. Kjo është ajo që ne duam që njerëzit të dinë për Amy.”

Libri i ri — i disponueshëm tani — përmban revista të paparë më parë, tekste të shkruara me dorë dhe fotografi familjare. Është shpresa e Mitch që revistat të përcjellin zemrën e mirë të Amy. Vetëm disa muaj pas vdeekjes së saj, fondacioni Amy Winehouse filloi më 14 shtator 2011. Fondacioni, ndër të tjera, ngriti Amy’s Place, ku gratë e reja që shërohen nga varësia mund të qëndrojnë pas rehabilitimit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *