• |
ide | kryesore

Funksioni i ri i Threads

Stil


Threads më në fund po shton një pjesë tjetër të funksionalitetit bazë, pasi përpiqet të mbajë përdoruesit.

Meta lançoi Threads në korrik, me sa duket në një nxitim për të përfituar nga problemet e veçanta në Twitter rivalin e Elon Musk.  Por shpejtësia nënkuptonte se mungonin një sërë veçorish të rëndësishme, duke përfshirë një version në ueb të aplikacionit dhe funksionalitetin e kërkimit. Që nga ajo kohë, numrat e përdoruesve të Threads duket se kanë rënë, me sa duket pjesërisht të zhgënjyer nga mungesa e veçorive në aplikacion.

Tani Threads po shton këtë të fundit, në mënyrë që njerëzit të jenë në gjendje të kërkojnë postime që përmbajnë fjalë kyçe. Ky funksion është tashmë i disponueshëm në Twitter, si dhe në aplikacionin kryesor Instagram. “Kërkimi po vjen në Threads,” shkroi kompania në faqe, së bashku me një imazh të Vin Diesel duke lexuar “Vë bast se do ta shijoni këtë”.

Threads gjithashtu i lejon njerëzit të anashkalojnë algoritmin e aplikacionit, i cili tenton të nxjerrë në pah postimet nga kompanitë në vend të njerëzve që ndjek një përdorues. Ky funksionalitet është shtuar gjithashtu kohët e fundit.

Gjatë kohës që kur u lançua, Meta ka shtuar shumë nga ato veçori në Threads. Megjithatë, ata nuk duket se po i ndalojnë njerëzit të largohen nga faqja: prezantimi i fundit i një versioni në internet të Threads bëri pak për të tërhequr më shumë përdorues, sugjerojnë të dhënat./Lapsi.al

 

Marrë nga: Independent


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *