• |
ide | kryesore

Bie ndjeshëm përdorimi i Threads

F1, Stil
Thread

Pavarësisht numrit marramendës të regjistrimeve fillestare, përdorimi i Threads, përgjigja e Mark Zuckerberg në Twitter, ka rënë ndjeshëm në javët e fundit, sipas një raporti të ri të Similarweb, një platformë e inteligjencës dixhitale.


Brenda orëve të para të lançimit më 5 korrik, Threads mblodhi 5 milionë regjistrime përdoruesish dhe brenda më pak se një jave të paktën 100 milionë njerëz ishin regjistruar për aplikacionin. Por, tre javë më vonë, përdorimi aktiv ditor ose numri i përdoruesve që angazhohen me faqen në baza ditore ka rënë, nga kulmi prej 49 milionë në 7 korrik në 12 milionë më 22 korrik, sipas Similarweb.Edhe në ditën më të ngarkuar, përdorimi i Threads ishte më pak se gjysma e Twitter, sipas të dhënave. Twitter ka mesatarisht më shumë se 100 milionë përdorues aktivë ditorë.

“Shumica e atyre që ende përdorin Twitter rregullisht do të vazhdojnë ta bëjnë këtë me pothuajse të njëjtin ritëm,” tha David Carr, menaxher i lartë i njohurive në Similarweb.

Threads, i lançuar nga pronari i Instagramit, Meta, kishte për qëllim të përfitonte nga kaosi në Twitter që nga marrja e tij nga miliarderi Elon Musk dhe të rrëzonte aplikacionin si një platformë e mediave sociale e bazuar në tekst.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *