• |
ide | kryesore

Chris Evans martohet me Alba Baptista

Paparazzi

Chris Evans  u martua me Alba Baptista gjatë fundjavës, ka mësuar Page Six.


Çifti u kurorëzua në një ceremoni intime që u zhvillua në Massachusetts në shtëpinë e tyre në zonën e Bostonit.Një person i brendshëm tha se dasma ishte me shumë rregull”, pasi të ftuarit nënshkruan NDA dhe telefonat u konfiskuan.Lista e të ftuarve përfshinte disa nga bashkë-yjet e aktorit në Marvel, duke përfshirë Robert Downey Jr., Chris Hemsworth dhe Jeremy Renner.

Dyshja ndezën për herë të parë thashethemet për romancë në nëntor 2022, kur një burim i tha People se ishin në lidhje për “mbi një vit”. “Ata janë të dashuruar dhe Chris nuk ka qenë kurrë më i lumtur,” tha burimi i brendshëm, duke e quajtur tashmë marrëdhënien e tyre “serioze” në atë kohë. “Familja dhe miqtë e tij të gjithë e adhurojnë atë.” Vetëm disa orë pasi u publikua lajmi, çifti u pa të kapur për dore gjatë një shëtitje në Central Park.

Ndërsa karriera e suksesshme e Evans si një aktori vjetër i Marvel-it ka garantuar vlerësimet e tij, Baptista   njihet për rolin e saj në “Mrs. Harris Goes to Paris” dhe ka fituar çmime për punën e saj, duke përfshirë çmimin “European Shooting Star Award” në Festivalin e Filmit në Berlin dhe një çmim për Aktoren më të Mirë në Festivalin Ibérico de Ciné për rolin e saj në filmin e shkurtër “Miami”. Ajo u emërua gjithashtu 10 yjet më të mirë të Breakout të 2020 nga IMDb./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *