• |
ide | kryesore

Del dokumenti/ Basha e quante veten “Kryetar të PD” që në shkurt

Arkiva, Lajme, Të fundit


Një lajm i çuditshëm qarkulloi nëpër të gjitha mediat online pasditen e kësaj të marte. Lulzim Basha ishte emëruar nga Komiteti për Çështje Politike dhe Demokracinë në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës si “raportues për konfiskimin e aseteve ruse dhe përdorimin e tyre për riparimin e dëmeve të shkaktuara nga agresioni i Rusisë kundër Ukrainës”.

Të gjithë anëtarët e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës janë të detyruar të plotësojnë një formular vjetor të “konfliktit të interesit”. Lapsi.al ka siguruar dokumentin e dorëzuar nga Lulzim Basha pranë këtij organizimi në 7 shkurt të këtij viti.

Ajo që bie në sy është se që në atë kohë Basha e deklaronte veten para evropianëve si “Kryetar të Partisë Demokratike” edhe pse kishte dhënë dorëheqjen që në 21 mars të 2022. Në pikën 2 të dokumentit, përveçse thotë se është kryetar i PD-së, Basha shprehet se këtë e ka një detyrë “të përhershme” dhe se paguhet 12 mijë euro në vit. Në publik në atë kohë, Enkelejd Alibeaj ishte ai që dilte ekran më ekran duke deklaruar se “Basha kishte dhënë dorëheqjen nga drejtimi i partisë dhe se ishte ai që kryetari i komanduar”.

Zyrtarisht Basha u kthye për një mandat të katërt, këtë herë si kryetar i “PD-së së vulës” vetëm në 29 korrik nëpërmjet një procesi të ashtuquajtur “një anëtar, një votë”. Në anën tjetër ai asnjëherë nuk e zyrtarizoi në gjykatë dorëheqjen duke mbajtur “me dhëmbë” vulën dhe logon në zgjedhjet lokale të 14 majit ku PD zyrtare u rendit forcë e katërt. ©LAPSI.al

LEXO EDHE: Dështoi për 10 vite të rrëzonte Ramën, Bashës i “gjejnë” punë të re në Europë


4 Comments

 1. Kur ka ardhur Muharrem Haklaj në zyrën e Azemit, Azemi ka bërë zakonin siç duhet edhe nga pikëpamja fetare është betuar që s’ka gisht. Madje i ka thënë unë e di se ca karakteri keni, po ta them shqip e keni nga kjo zyra këtu. Ka drejtu gisht nga Saliu dhe unë u vë në dispozicion nja kasetë ku është dhënë urdhri për të vrarë Shkëlqimin. Kasetën e ka Lumneshi.I vetmi politikan vrases ne keto 33 vjet dhe ky eshte serbi salih karaxhic berisha.me letra zyrtare ka qene,por tani u rikonfirmua.cfare ka per tu habitur ju cecene,salihu ka 30 vjet qe nuk do ta leshoje pd e vules

 2. Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union
  Fuck European Union

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *