• |
ide | kryesore

Brenda krizës së Sanremo mes Chiara Ferragni dhe Fedez

Paparazzi, Slider
Fedez

Kishte një krizë dhe ndoshta ka ende. Episodi special i shumëpritur i Sanremos i ‘The Ferragnez’ shkoi pas skenës së Ariston, pas atyre fotove të shumë komentuara dhe të përfolura në prapaskenë, zbulon çfarë u tha dhe çfarë ndodhi më pas brenda çiftit më të njohur në Itali. Dhe ishte pak nga ajo që, megjithë heshtjen e të dyve për disa muaj, ishte intuituar: ai i vodhi vëmendjen asaj, edhe një herë. Fedez dhe Chiara Ferragni, në episodin e fundit të serialit të tyre flasin për momentin e tyre më të errët, edhe pse vetëm në dhjetë minutat e fundit të tij.


Pjesa tjetër është kronika hap pas hapi e aventurës së Chiarës si bashkë-prezantuese e Sanremo 2023. Ka lot, ankth, prova, përgatitje, veshje, grim, mësime diksioni. Dhe pastaj janë pjesët që tregojnë një çift në vështirësi të vërtetë.“Është momenti im, unë jam gjithmonë ajo që i ndjek problemet e tij, por tani ai duhet të jetë aty, është sfida ime. Nëse ai më mbështet siç e pres, do të jetë edhe më mirë. Mbështetja për mua është një nga mënyrat për të treguar dashurinë”, thotë Chiara Ferragni para se të ngjitet në skenën e Ariston.

Në Sanremo, kujtojmë, pritej edhe prania e Fedez. Ai mbërrin disa ditë më vonë se gruaja e tij për të regjistruar Wild Musk (po, aty është edhe Luis Sal dhe sot të gjithë e dimë se si përfundoi). Ai është i ftuar për duetin me Articolo 31, duhet të performojë dhe do ta bëjë duke sulmuar qeverinë dhe Rain. Më në fund, ai përfundon duke puthur Rosa Chemical në TV live.

“Ajo shkëlqen kudo. Ajo është gruaja ime, jam shumë krenar për të”, janë fjalët e Fedez në mbrëmjen e parë. Pastaj, siç dihet, gjithçka prishet. Është monologu në skenë, polemika që përfundon në faqen e parë. “Më pëlqen të hedh veten në zjarr”, shpjegon ai për Prime Video. “Fedez është një interpretues i shkëlqyer”, shton ajo, e cila duket se ende e kupton.


Dhe pastaj vjen finalja, Rosa Chemical dhe ajo puthje. Që nga ai moment nuk do të flitet për asgjë tjetër. Chiara është shumë e mërzitur në skenë, kthehet në dhomën e zhveshjes: “Nuk mund ta çojmë askund”, i thotë stafit të saj. Ai nuk e kupton në fillim. “Isha shumë nervoze për atë që mund të kishte bërë”, shpjegon ajo në video, “I kisha kërkuar të ishte aty vetëm për mua, pa bërë diçka që mund të më vinte në vështirësi. Ai thjesht duhej të më duartrokiste siç bëra në shumë raste. Ai më tha po dhe nuk ndodhi kështu”.

Dhe përsëri, për herë të parë, versioni i Chiara Ferragni-t: “Si artist mund të bëjë çfarë të dojë, unë gjithmonë do ta respektoj vullnetin e tij, por si partner doja mbështetjen e tij. Kush duhej të më qetësonte, më trembi pak. Isha e trishtuar, e zemëruar, e zhgënjyer. Të gjithë më dhanë dashuri dhe mbështetje dhe ai nuk e bëri në atë moment. Ishte shumë e vështirë”.

Përfundon finalja e Sanremos, fiton Marco Mengoni, të gjithë shkojnë në dhomat e zhveshjes. Chiara Ferragni, e cila arriti të mbyllte mbrëmjen, mirëpret të gjithë familjen e saj në dhomën e zhveshjes: prindërit, motrat, kunatin, stafin e saj. Fedez mungon, ai arrin më vonë. Ai ka pamjen e trishtuar të dikujt që po fillon të kuptojë çfarë ka bërë. Ajo i kërkon të qëndrojë, ai i përgjigjet: “Dua vetëm të iki”.


Chiara është e zhgënjyer, përsëri. Në ekran shfaqet një çift në vështirësi të dukshme: një burrë që nuk mund të mos jetë i vështirë dhe egoist, i paaftë për të kuptuar se kur është koha për të duartrokitur sukseset e gruas së tij dhe një grua e lënduar dhe jo për herë të parë.

“Ka shumë gjëra që ai mund të bëjë për t’i rregulluar gabimet, por ato duhet të nisin nga ai, nuk mund t’ia them”, përfundon Chiara.

Më pas kthehemi në jetën e qytetit, në shtëpinë në Milano. Ka kaluar një muaj, një muaj në të cilin dimë që Ferragnez-ët dhe mbi të gjitha reperi janë zhdukur nga rrjetet sociale. Fedez tha më pas publikisht se ishte i sëmurë. Por, siç tregojnë minutat e fundit të reality show-t familjar, problemet janë edhe mes çiftit. “Përpiqem të jem gjithmonë e fortë për të gjithë, më pëlqen të jem një nga shtyllat e familjes sonë por edhe unë jam e brishtë, ndonjëherë kam nevojë për mbështetje”, vazhdon të thotë ajo në divanin e shtëpisë. “Ajo që më shqetëson është dëmi që të kam bërë, të kam shkatërruar një nga momentet më të larta të karrierës”, thotë ai, tashmë i vetëdijshëm.

Ka një vrimë të zezë, Ferragnez-ët nuk janë mirë dhe është padyshim e shëmtuar të shikosh një çift në një vështirësi të tillë dhe të dish se nuk është trillim. Natyrisht ata na tregojnë vetëm një pjesë të saj, ata e dinë shumë mirë se si funksionon, por rezultati është shumë, shumë i trishtuar. “Po ndjek një rrugë për të ndrequr marrëdhënien me ty, për të jetuar më mirë si çift dhe si familje”, deklaron drejt fundit Fedez. Por episodi mbyllet përpara se të shihet ndonjë zgjidhje ose siguri.

Gjashtë muaj pas xhirimeve, Chiara Ferragni dhe Fedez janë zyrtarisht ende bashkë. Megjithatë, është e vështirë të imagjinohet se çfarë mund të ketë ndodhur me ta pas kamerave.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *