• |
ide | kryesore

Berisha për arrestimin e Belerit: Ai s’kishte as 50 lekë në xhep

Lajme, Të fundit

Ish kryeministri Sali Berisha është ndalur sërish te arrestimi i Fredi Belerit, 2 ditë para zgjedhjeve të 14 majit.


Berisha tha se Beleri u burgos teksa po darkonte dhe sipas tij akuza se u kap në flagrancë duke shpërndarë para, është mashtrim.“Shikoni se çfarë ndodh në rastin Beleri. Një betejë e paimagjinueshme për t’ia marrë mandatin. E burgos në mesnatë tek po darkonte, mashtron e thotë se e kapën në flagrantë duke shpërndarë para, në një kohë kur ai nuk kishte as 50 lekë në xhep.

Nuk e lejon të bëjë betimin, në një kohë kur ligjet e vendit nuk e pengojnë, sepse në një vend që pretendon të respektojë normat më elementare ligjore, ai që nuk është i dënuar, është i pafajshëm. Ky precedent ka funksionuar në raste të tjera, por nuk funksionon për mandatin e Himarës, sepse ai aty ka parashikuar parajsën e tij.

Pra, një sherr i madh në të katër anët për një mandat. E solla këtu si shembull se çfarë është në gjendje të bëjë Edi Rama për mandatin që fikson tamam.

Nëse Beleri paska blerë vota, atëherë çoje të betohet siç është betuar herët e tjera dhe të dënohet mbrapa. Por duhet ta humbasë mandatin për afatin e betimit”, tha ish-kryeministri Berisha.11 Comments

 1. Rama do të vjedheë bregun prandaj belerin e futi pa ligj në burg.

  Le ta fusë për tradhti kpmbëtare

  Tradhtari i kombit eshte rama

  1. Ik ore Berishe palla, shkove e morre per kantidat nje te pa shkolle, denuar per fyerje te simboleve kombetare, e dyshuar si pjesmarres ne sulmin terrorist ne Peshkepi…e kjo vetem per te marre Himaren nga Rama. Ata qe shajne Lulin nuk e kane kuptuar qe Luli eshte klon I ketij…prandaj dhe e vuri ne krye te PD.

 2. A te qifsha ate rpobt ku te kesh o Berishe qe per inat te Rames shkon ne krevat me Grekun a pooshterisia e ketij vendit, ty edhe si puna e atij Arjan Canit do qire edhe do djegur te gjalle race e ndyre

 3. Shkerdhatat qe denuan belerin nuk do i gezojne resortet qe po planifikojne ne himare. Le te shohin diku tjeter. Njerzit nuk i therret shteti por kombi ku mblidhen me nje qellim dhe ide. Kisha e madhe ortodokse i ndihmofte patriotet e vertet jo vetem ne Himare por kudo ne Shqiperi.

 4. po berishe po, si flamur noka dhe kulunia jote dhe bejleri pa 50leke ne xhep po me miliarda ne prona njesoj si olsi i rames

  1. Prandaj duhet të burgosej Beleri, burrë me 50 lek në xhep, kjo është prova e qartë që ka paraqitur policia, dmth që ka harxhuar lekët për të blerë vota, sepse nuk rri burri me vetëm 50 lek në xhep. Drejtësi e re Euro-Ameriqen që do shpëtojë Shqipërinë nga korrupsioni.

  2. Prandaj duhet të burgosej Beleri, burrë me 50 lek në xhep, kjo është prova e qartë që ka paraqitur policia, dmth që ka harxhuar lekët për të blerë vota, sepse nuk rri burri me vetëm 50 lek në xhep. Drejtësi e re Euro-Ameriqen që do shpëtojë Shqipërinë nga korrupsioni. .

 5. Prandaj duhet të burgosej Beleri, burrë me 50 lek në xhep, kjo është prova e qartë që ka paraqitur policia, dmth që ka harxhuar lekët për të blerë vota, sepse nuk rri burri me vetëm 50 lek në xhep. Drejtësi e re Euro-Ameriqen që do shpëtojë Shqipërinë nga korrupsioni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *