• |
ide | kryesore

Apeli i Posaçëm lë në burg Fredi Belerin, nuk ndryshon masa e sigurisë

Lajme, Të fundit
Beleri: Më arrestuan si arrestohen terroristët

Gjykata e Apelit të Posaçëm ka lënë në burg kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës Fredi Beleri, i arrestuar dy ditë para zgjedhjeve të 14 majit.


Avokati Dema, tha pas seancës se është e pakuptimtë që Beleri të vijojë të mbahet në arrest me burg, aq më tepër tani që hetimet janë mbyllur. Ai deklaroi se nuk është kërkuar gjykim i shkurtuar. “Do të jetë një proces i gjatë, pasi ne do të thërrasim shumë dëshmitarë”, deklaroi ai.Në seancën e kësaj të hëne në Apel e pranishme ka qenë edhe ambasadorja greke  Kostandina Kamitsi si dhe kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule. Arrestimi i Belerit ka acaruar marrëdhëniet mes Tiranës dhe Athinës. Kjo e fundit ka kërkuar lirimin e tij, me pretendimin se janë shkelur të drejtat e njeriut dhe ato të të pakicave, si dhe duke kërcënuar me bllokimin e rrugëtimit të Shqipërisë në procesin e anëtarësimit në Bashkimin Europian. Zyrtarët grekë po e ngrenë këtë çështje në instance të ndryshme ndërkombëtare.3 Comments

  1. Opozita eshte futur ne kurth me kete kok sufllaqen. Nuk duhet te kishte ven ne asnje menyr per kandidat nje vemje te till.
    Nuk ka shqiptar te paster. Qe te mbaj anen e ketij gjakprishuri.

  2. votoj,sa te kem jeten ,te djathten,por kete cobanin e qelbur bejne mire ta varin.njeriu preket ne ndergjegje edhe nga nje gje e vogel,ndersa ky bullar qe i doli emri ne masakren e Peshkepise.e shihni nga afer e do ju hapi barkun ky thes me mut.po nuk kishte Jugu asnje shqiptare me vlere?

  3. po na vine jevgjit e greqise per te na treguar po shkelet ligji. ai beleri u kap ne video duke blere vota, kaq. ligji ehste njelloj ehde per bythqirat qe nnuk dine ca jane dhe shiten te greket. duhet treguar mesim grekeve jkevgje se nuk k a me lojra me shqiperine. jemi gati per lufte nese duan. kemi gjakun e camerise per te lare. ptuuu race bythqirash

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *