• |
ide | kryesore

A do të ketë një bashkëpunim me Bashën?/ Meta: Të gjejë fillimisht veten në raportin e tij me Ramën

Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një konferencë për media është pyetur se nëse do të kishte një bashkëpunim mes tij dhe Lulzim Bashës.


Meta u shpreh se fillimisht Lulzim Basha do duhet të gjejë vetën në raport me kryeministrin Rama dhe qeverinë e tij.“Cilido që bashkëpunon me qeverinë për t’i shërbyer asaj si një zgjatim i saj në kampin opozitar dhe për të bërë opozitën e opzoitës së vërtetë ka bërë zgjedhjen e tij.”“Besoj se kriter për bashkëpunim brenda të gjithë opozitës për një opozitë gjithëpërfshirëse përballë një regjimi që investimin më të madhe ka bërë në përçarjen e opozitës dhe përpjekjen për ta paralizuar atë, pa asnjë diskutim që këtë e ka secili vetë në dorë duke gjetur veten në raport me Ramën dhe qeverinë e tij.

Kështu që cilido që bashkëpunon në çdolloj forme dhe mënyre me qeverinë për t’i shërbyer asaj si një zgjatim i saj në kampin opozitar dhe për të bërë opozitën e opzoitës së vërtetë ka bërë zgjedhjen e tij. Secili e ka patur mundësinë për të treguar nëse është në opozitë me këtë regjim apo është në nivelin e tij.”, tha kreu i Partisë së Lirisë.5 Comments

  1. Haha si flet ky virgjerori!!! Po ky c’raport ka me Ramen?

    Prej ketij na eshte gjitur si muti pas opinges. mos harroni o njerez!

  2. Ne vend te Likes do futin ne burg : Halit koqeprerin,Frrok Capin ,Hidajet Bythqirun se kane nje vit neper studjot e tvve pro rilindjes do ta fusin sot ne burg,do ta fusing neser,do ta fusin muajin tjeter,do ta fusin vitin tjeter ,na kane care menderen! Te gjithe politikanet qe kane 33 vjet qe po e zhvasin ate popull qe nga Saliu,Like floriri,lul braven e deri te mavija Edvin duhet futur ne burg,po kush do ti fuse ? Ata e kane vet gurin dhe vet arren!

  3. Ky kryedelenxhiu te ben edhe moral, …duket se po vjen fundi i botes. Meta qe per aresye teresisht abuzimi me pushtetin nuk ja ndjente te shkaperdhehej sa majtas djathtas, nje here me Berishe dhe pastaj me Ramen e pastaj me Berishen dhe….. keshillonka Bashen qe te sillet me moral politik. Pra bej si them une e mos bej si bej une. Akoma tallet Ilir Floriri, Ilir Cez Ismaili, Ilir Dritan Prifti apo Ilir Spia.

  4. Po dhe sikur mos te jete bashkepunetor i Ramazonit ai eshte nje idiot dhe bythqir qe ska pike vlere ndersa ti thua bashjepunim. Luldjimi ka aq mbeshtetje sa ka dhe Kujtim Gjuzi apo Jeniceri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *