• |
ide | kryesore

Berisha: Sot në darkë McGonigal dorëzohet para drejtësisë/ Ka pranuar fajin për dosjen shqiptare

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbajtur konferencën e përjavshme me gazetarët, teksa ka deklaruar se ish-agjenti i FBI-së, Charles McGonigal do të dorëzohet mbrëmjen e sotme para drejtësisë.


Berisha u shpreh se ai ka pranuar fajësinë në lidhje me dosjen shqiptare, gjë që sipas tij inkriminon edhe kryeministrin Rama.“McGonigal pranoi fajësinë me dosjen shqiptare, kjo do të thotë se ai është fajtor. Njëri ka marrë ryshfet, tjetri e ka dhënë. Faktet janë përvëluese për Edi Ramën dhe në mos gabohem sot në orën 8 të darkës McGonigal dorëzohet. Së bashku me të edhe Edi Rama. Ky është zhvillimi dhe një histori që ka një aspekt tmerrësisht poshtërues për vendin”, u shpreh ai.9 Comments

  1. PD është e vetmja parti shqiptare në demokraci që ka zbuluar më shumë grupe agjenturore dhe agjentë brenda radhëve të saj, sesa vetë Enver Hoxha dikur në PPSH.

    Në asnjë parti tjetër politike shqiptare nuk janë dëgjuar akuza “i blerë”, “i shitur”, “agjent”. Asnjë.

    Ndërsa në PD fjalë të tilla dëgjohen në mënyrë të përditshme nga kokat drejtuese e deri te militanti më i thjeshtë në bazë.Salih e ke bere gati Lumneshin e krimit te rradhes,ora po vjen salih

    1. Per dijeni, ko.entuesi i ores 14,02, eshte agjenti i sotem iEnver Hoxhes, Fatos Klosi.Koment tipik i llogjikes e stopimit mendor te ish kryetarit te SH,I,K,UT, atentatorit, kurdises deri ne pese raste, ne vrasjen e A, HAJDARIT.Persa i perket tradhetareve, qe permend ky komentues ka, e do kete, sepse te futuririt si agjente nga ish partia punes, te qellimshem per ta sabotuarPDne, domosdo ashtu jane, e ashtu do quhen, apo ata qe per interesa blihen e bashkepunojne klandestine me pushtetin, te .os largohen,ate doni ju qe i kini shtire si agjente, se ndryshe ske si u thua.Ju ,qe beni kete propagande me shume shiteni si te kohes per demokraci, por ini ju qe precipitimi i demokracise ka ardhur e po venitet nga ju, e kjo, si rezultat i trashegimerise suaj, si parti, e si gen, me bira kurvi nuk behet pushtet.

  2. Sot ne oren 14 me oren lokale del ne gjyq Mc Gonigal , prisni ku do shkoni ju hajduter te shpifur! Ja kane prere faturen keti tonit. Krejt i izoluar ne Amerike. Ju morrat e kuq bjerini teneqes, dhe vjen nje dite

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *