• |
ide | kryesore

Për çfarë e akuzon Sophie Turner, Joe Jonas ?

Paparazzi, Slider
Sophie Turner

Menjëherë pasi Sophie Turner ngriti padinë kundër këngëtarit të ‘Jonas Brothers’ më 21 shtator, duke kërkuar të kthente në Angli dy fëmijët e tyre – vajzat Willa, 3 vjeç dhe vajzën 14 muajsh, inicialet e të cilës janë DMJ, një përfaqësues i këngëtarit foli kundër pohimeve të bëra nga ylli i ‘Game of Thrones’ në një deklaratë të gjatë.


“Kjo është një mosmarrëveshje ligjore për një martesë që fatkeqësisht po përfundon,” tha përfaqësuesi i Joe për ‘E! News’. “Kur përdoret një gjuhë si ‘rrëmbimi’, në rastin më të mirë është mashtruese dhe në rastin më të keq një abuzim serioz i sistemit ligjor.”

Ndërsa depozitimi i Sophie nuk e akuzon drejtpërdrejt Joe-n për rrëmbimin e fëmijëve të tyre, ai thotë se gjykata ka juridiksion sipas Aktit Ndërkombëtar për Mbrojtjen e Rrëmbimit të Fëmijëve.“Fëmijët nuk u rrëmbyen,” përsëriti përfaqësuesi i Joe. “Pasi ishin nën kujdesin e Joe për tre muajt e fundit me marrëveshjen e të dyja palëve, fëmijët janë aktualisht me nënën e tyre. Sophie po e bën këtë pretendim vetëm për të zhvendosur procedurat e divorcit në Mbretërinë e Bashkuar dhe për të larguar fëmijët nga SHBA përgjithmonë.”

Përfaqësuesi gjithashtu përsëriti lutjen e fundit të Joe në skenë në lidhje me thashethemet që filluan të qarkullonin rreth dosjes së tij të divorcit më 5 shtator.

“Joe ka mohuar tashmë çdo deklaratë që supozohet se është bërë në emër të tij që ishte përçmuese ndaj Sophie”, vazhdoi deklarata e përfaqësuesit, referuar titujve për ndarjen e tyre. “Ato janë bërë pa miratimin e tij dhe nuk janë në përputhje me pikëpamjet e tij. Dëshira e tij është që Sophie të rishqyrtojë pozicionin e saj të ashpër ligjor dhe të ecë përpara në një mënyrë më konstruktive dhe private. Shqetësimi i tij i vetëm është mirëqenia e fëmijëve të tij.”

Ndërsa Sophie tha në padinë e saj se martesa e saj me Joe përfundoi “papritmas” pas një sherri të 15 gushtit dhe se ajo mësoi për kërkesën për divorcit përmes mediave, përfaqësuesi i tij tregoi se nuk ishte kështu.

“Pas bisedave të shumta me Sophie, Joe filloi procedurat e divorcit në Florida, pasi Florida është juridiksioni i duhur për këtë çështje,” tha ekipi i Joe, duke iu referuar ish-rezidencës së dyshes në Miami. “Sophie ishte në dijeni se Joe do të kërkonte divorc.”

Ata vunë në dukje se, sipas Gjykatave të Floridës, as Joe dhe as Sophie nuk mund t’i zhvendosnin fëmijët e tyre në këtë kohë, duke shtuar, “Sophie iu dha ky urdhër më 6 shtator 2023, më shumë se dy javë më parë.” Përfaqësuesi i Joe gjithashtu tregoi se ish-çifti pati një takim “të përzemërt” më 17 shtator në New York pasi Sophie, e cila po xhironte jashtë shtetit, mbërriti në qytet për të qenë me fëmijët e tyre. “Ata kanë qenë me të që nga ai takim”, shtoi përfaqësuesi i këngëtarit. “Përshtypja e Joe për takimin ishte se ata kishin arritur një mirëkuptim se do të punonin së bashku drejt një bashkëprindërim miqësor. Më pas, ajo kërkoi përmes kësaj dosjeje që Joe t’u dorëzonte pasaportat e fëmijëve në mënyrë që ajo t’i merrte ata menjëherë jashtë vendit,” tha ekipi i Joe.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *