• |
ide | kryesore

Përfshihet nga zjarri kodra në Vlorë, rrezikohen banesat

Arkiva, Lajme, Të fundit
Zjarri,

Një vatër zjarri është ndezur ditën e sotme në Vlorë. Mësohet se flakë ka marrë kodra në Kuzum Baba dhe për shkak të flakëve rrezikohen dhe disa banesa.


Dyshohet se zjarri në këtë kodër është i qëllimshëm, ndërkohë që në vendngjarje kanë shkuar automjetet zjarrfikëse.Gazetari Enrik Mehemti raporton se zjarrfikësit janë duke punuar për shuarjen e flakëve.1 Comment

  1. Mafia e ndertimit hap me zjarr terrene per pallate e resorte dhe jo vetem ne Vlore, Llogara e bregdet, por edhe ne veri, por me pas eshte i zakonshem njoftimi “zyrtar” se zjarret shkaktohen aksidentalisht ose nga barinjte….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *