• |
ide | kryesore

Rikthehet “Crossroads”

Paparazzi

Filmi i  Britney Spears, Crossroads, do të dalë sërish në kinema, 21 vjet pas publikimit të tij fillestar.


Më 23 tetor dhe 25 tetor, fansat e Spears do të mund të shkojnë në kinematë globale për të parë Crossroads. Filmi do të ri-lansohet si një bashkëpunim midis Trafalgar Releasing, Sony Music Entertainment dhe RCA Records, që përkon me publikimin e kujtimeve të Spears, The Woman in Me, më 24 tetor.Crossroads përqendrohet në tre vajzat : Lucy (Spears), Mimi (Taryn Manning) dhe Kit (Zoe Saldaña) ndërsa ato udhëtojnë nëpër SHBA  për të zbuluar më shumë për veten dhe miqësinë e tyre. Pavarësisht marrjes së komenteve të pakta nga kritikët që në daljen e tij fillestare, Crossroads ishte një sukses komercial, me një bruto totale prej 61.1 milionë dollarësh në arkat botërore.

“Ne jemi të ngazëllyer për të bashkëpunuar me Sony Music dhe RCA Records për të krijuar një mundësi për fansat që të shijojnë këtë film shumë të kërkuar në kinema dhe të mblidhen në mbështetje të Britney që tregon historinë e saj në  kujtimet ” Woman In Me”,” thuhet në një deklaratë nga Marc Allenby, CEO i Trafalgar Releasing.

Përpara se Crossroads të dalë në kinema, kolona zanore e filmit do të ndahet në shërbimet e transmetimit më 20 tetor. Kolona zanore do të përmbajë të gjitha këngët klasike nga Crossroads, plus tre remix e reja të Britney : “Overprotected (Richi Lopez Remix),” “I’m Not a Girl, Not Yet a Woman (Snakehips Remix)” dhe “I Love Rock ‘N Roll (Remix Frank Walker).”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *