• |
ide | kryesore

Kurti: Janë 30 persona të armatosur rëndë që ndodhen nën rrethimin e forcave tona, i ftoj të dorëzohen

Lajme, Të fundit

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, në një konferencë të jashtëzakonshme për media ka njoftuar se në zonën ku u vra rreshteri Afrim Bunjaku, ndodhen rreth 30 persona rëndë të armatosur nën rrethimin e policisë, dhe të njëjtit i fton që të dorëzohen.


“Janë së paku 30 persona të armatosur rëndë, profesionistë, ushtaratë e policë, që janë nën rrethimin e forcave tona dhe i ftoj të dorëzohen. Ata janë që po e sulmojnë policinë tonë edhe pasi e kanë vrarë Afrim Bunjakun dhe kanë plagosur Alban Rashitin”, tha Kurti.Gjithashtu, Kurti tha se Afrim Bunjaku, u vra mizorisht në krye të detyrës.

Ai konferencën e nisi me fjalët pati “sulm terrorist ndaj policisë, rendit sigurisë dhe paqes, në mëngjesin e sotëm pas një sulmi të orkestruar ka humbur jetën Afrim Bunjaku, në trajtim ndodhet Alban Rashiti që ndodhet jashtë rrezikut për jetë, do të lirohet nga spitali sot pas operacionit që largoi një predhë nga krahu i majtë”, tha ai.

“Zyrtarët janë sulmuar me armë të ndryshme, me granata dore e zollë”.

Kurti tha se “sot është ditë e rëndë për vendin tonë, policisë do ti mungojë një zyrtar i përkushtuar i saj, ashtu sic do ti mungojë edhe familjes”.

“Sulmet e grupeve të armataosura me armë të të gjitha llojeve ku u vra polici po vazhdojnë akoma”, konfirmoi ai.

“Krimi i organizuar në mbështetje nga Beogradi zyrtar po e sulmon shtetin, në këtë betëje mbrojmë dhë zbatojmë ligjshmërinë”, tha ai.

“Kriminelët dhe urdhër-dhënësit e tyre do të kapen, gjykohen e dënohen”, u zotua kryeministri.

“Institucionet e shtetit janë të gatshme për ti iu përgjigjur sulmeve”.

Kurti i ftoi të gjithë qytetarët që ta ruajnë qetësinë.8 Comments

  1. Po i gjati ine cmendim ka, do vazhdoje te beje sehir vrasjen e vellezerve tane kosovare per hir te krushqise me armikun shekullor serb?

    1. Ketij mileti si kane munguar kurre trimat dhe lideret si KURTI, si ADEMI. Gjykimin terroristeve te Serbise, (te mbeshtetur dhe te trimeruar, nga; Rusia, shba, be, kisha & soros), t’ia beni atje nen rrethim, menjehere, ne vendin e krimit, me nga 3 cope plumba ballit. Mbahu Kosove edhe nje cike, nga 1 Tetori, komanden e KFOR e merr pashai turk, e merr miku i vetem i kombit Shqiptar, PERANDORIA OSMANE, KAQ!

  2. SHBA dhe BE duhet te mos ushqejne me tej dishepujt e Milloshevicit dhe iluzionin se do ndajne nga njeri-tjetri sllavet, serbet nga ruset…

  3. Ketij mileti si kane munguar kurre trimat dhe lideret si KURTI, si ADEMI. Gjykimin terroristeve te Serbise, (te mbeshtetur dhe te trimeruar, nga; Rusia, shba, be, kisha & soros), t’ia beni atje nen rrethim, menjehere, ne vendin e krimit, me nga 3 cope plumba ballit. Mbahu Kosove edhe nje cike, nga 1 Tetori, komanden e KFOR e merr pashai turk, e merr miku i vetem i kombit Shqiptar, PERANDORIA OSMANE, KAQ!

  4. KUR E DREJTA NUK VENDOSET NUK RESPEKTOHET NUK MBAHET BARAZI DUKE I LEN TE GJITH TI HYN NE HAK I DOBTI TE FORTIT .MOS SHPRESONI ASGJE TJETER JU AUTOR DHE AKTOR TE LOJES VEC .NJE VETSHKATRRIMI TRISHTUES DHE ZHGENJIMI TE PAIMAGJINUAR thotë:

    ZINI TE GJALL HIJUNI NGA AJRI LENDE QE I VEN NE GJUM NXIRRNI TE VERTETEN .NE SHESH QE BASHKE ME KETO 30 vET SERBEVE TU KTHEJM PAS JOME KETO 30 KRIMINEL POR SI TE TILL GJITH KRIMINELET SERB NE KOSOV GRA BURRA PLEQ FEMIJE JO ME SI POIPULL AS SI MIGRANT EKONOMIK POR SI KRIMINEL PUSHTUES TERRITORESH TE QEROJM HESAPET NJEHER E MIRE ME KET KOMB TE QELBUR SE KESHTU E MERITOJN KU ESHTE GJYKATA SPECIJALE QE NUK VEPRON TE COJ NE HAG GJITH UDHEQEN SERBE SI NXITESE POR AKUZON SHQIPTARET E PAfajshem ne vetmbrojtje .ku KU ESHTE NATO EVROPA QE SI DJEG PER SE GJALLI POR TASHME TE GJITH DUAN NE MENYRE TE ORGANIZUAR DUAN TE ZHDUKIN KOMBIN SHQIPTAR ME NJE RICXOPTIM TE DYTE KU TERRENIN E KAN PREGATITUR GREKERIT NE VERI ME ZHDUKJEN E ZERIT CAM DHE HELENIZIMIN E JUGUT DHE SERBET ME PJESEN TJETER NE KET FORM EVROPA HESHT DHE NE PRAPASKEN I NDIHMOJN SE PO TE ISHIN ME TE VERTETEN NDREQIN GABIMET HISTORIKE DHE SERBEVE E GREKERVJE JU TRWEGOJN VENDIN NE KETO RRETHANA PACMANGESHEM FILLON LUFT BALLKANIKE ME ZINXHIR BOTEROR URIME SHQIPTARET JO QE SLESHOJN ASNJE MILIMMETER TOK UJ AJR POR DO TJU MARRIN ME HIR OSE PAHIR DHE CDO PJES HISTORIKE KURSE JU QE I MBRONI DO TE KET ZHVILLIME QE JU SHKLATRROJN GJITHVE BASHK VAZHDONI ME PADREJTESI DHE SHIJONI CFAR DO TJU SJELL KAQ SHOH NE CDO KEND VESHTRIMI PER TE GJITH VERTET TE GJITH DUN VETEN DHE SPRANOJN PADREJTESI POR ME KET DHOJ ANGAZHIMI PRITSHMERIT PER JU JAN PERCAKTIMI ZOTIT TE KRIJUAR PER ANGAZHIMIN QE KENI

  5. NDREQE GABIMI TEK TEMA DUKE I HYR NE HAK I DOBTI TE FORTIT .ESHTE GABIM SI TEM DESHIROJ TE JET I FORTI TE DOBTIT

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *