• |
ide | kryesore

Rama reagon për policin e vrarë në Kosovë/ Nuk përmend autorët, kërkon dialog

Lajme, Të fundit
rama censi

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për sulmin në Kosovë, ku deklaroi se kriminelët, autorët e ngjarjes, duhet të dalin para drejtësisë.


Në postimin e Ramës, bie në sy fakti që në asnjë moment nuk përmendet Serbia, por i bën thirrje komunitetit euroatlantik që me forcën imponuese të ulë në një tryezë dialogu Kosovën dhe Serbinë.Reagimi i Edi Rama:

Tragjedia e humbjes së jetës së efektivit të Policisë së Kosovës është këmbana më e madhe e alarmit deri më sot për rrezikun e vazhdueshëm të eskalimit të krizës së zgjatur në një konflikt të armatosur. Kriminelët që i morën jetën një njeriu të pafajshëm, i cili shërbente nën uniformën shtetërore të forcave të rendit të Republikës së Kosovës, duhet të dalin përpara drejtësisë.

Komuniteti euroatlantik duhet të mbledhë të gjithë forcën e tij imponuese dhe të ulë pa kthim, Kosovën dhe Serbinë në tryezën e Dialogut të Normalizimit. Thirrja e një konference të jashtëzakonshme paqeje, nën mbikëqyrjen e garancinë e Bashkimit Europian dhe Shteteve të Bashkuara, e njëkohësisht marrja e të gjitha masave të jashtëzakonshme me KFOR-in, për moslejimin e eskalimit të mëtejshëm të situatës, janë një domosdoshmëri strategjike jo vetëm për rendin e sigurinë në Kosovë sot, po edhe për paqen e të ardhmen e rajonit nesër, përpara sesa kriza e zgjatur në Veriun e Kosovës të dalë jashtë kontrollit e të kthehet në një zjarr destabilizues për krejt rajonin.18 Comments

  1. Pse merreni me kete derr! Kjo kufome e pakallur, nuk ka as din as iman, as komb as atdhe, ky pisllek eshte nomad, JEVGJITO-LLACIFAC, refugjat i ardhur nga Greqia para 150 vitesh (gjysherit bastarde te bastardit, erdhen nga Selaniku dhe e vendosen kampin e tyre nomadik, buze kenetes ne Durres, ku u morren me prodhimin e kanistrave, shportave prej thuprash etj. BURIMI: “Historia e qytetit te Durresit ne shek.XIX” me autor historianin, prof. dr. Beqir Meta), a jeni ne terezi?! Cfare prisni nga nje jashteqitje e tille?! KAQ!

  2. PO NDOLL NJE PROVOKIM I PLANIFIKUAR .PRITSHMERIT JAN PENDIMI KTHIMI HAKUT DHE PAQA OSE NDESHKIMI SHKATRRIMI SI PERCAKTIM DHE KRIJIM I DERJT PREJ ZOTIT BOTNAVE PER TE PADREJTIT thotë:

   VALL NE CPIK NDOLLEN TE PADREJTIT DHE POPUJT.DHE MUNDESIT .CEJCILI DON VETEN DHE SDON PADREJTESIN SHUM PO ANGAZHOHEN NE PADREJTESI NDAJ TJEREVE .NDERSA FAKTET E KRIJIMIT DHE UDHEZIMIT HYJNOR I NXJERRIN ANGAZHIMIN KUNDER TJETRIT NJELLOJ SI KUNDER VETES VET.KURSE ZINXHIRI NDERGJALLESOR FUNKSIONON NE UNITET PREJ KU VIN BURIMET E DOBIVE QE NJERZIMIN E MBAN NE EKZISTENC KRIJIMI DHE UDHZIMI HYJNOR NA JAPIN SINJALE ALA ARMI ME FAKTE ZHVILLIMI QE JETA ZGJILLJET FUNKSIONOJNE EKUJLIBER VETEM ME RREGULL MAS KURSE NJERZIT ORIJENTOJNE DHE VEPROJN TE KUNDERTEN NDERSA TE GJITH DUAN JETEN DUAN LUMTURI TE ARDHME DHE GJITHCKA TE MIR PER TE GJITH ZHVILLIMI .PO NA THERRET .ANALIZOJNE SEJCILI VETEN NE RRAPORT ME KET KRIJIM SISTEM FUNKSIONI DHE PERSHTATEMI SI DOMOSDOSHMERI DHE JUSTIFIKOJM PERGJEGJSIT .QE NENKUPTON LARGIM NGA PADREJTESIT PENDIM KTHIM HAKU NDERNJERZOR QE TE HAPEN SHTIGJET E MESHIRES BAMIRSIS VLERAVE ZGJILLJEVE NE MEZIN NJERZOR MOS U ZHGENJENI .ANTIVLERAT PADREJTESIJA NUK ESHTE ZGJILLJE. AJO ESHTE KUNDER VULLNETIT NJERZOR

 1. A eshte ne terezi ky bandit, flet sikur Kosoven e ka mijera kilometer larg, i jep vehtes merite lideri, e keshillon europen e perendimin se cduhet te bejne.TRADHETAR,dil para popllit tone e Kosoves demasko Vucicin, e Serbine, e jo vrasesin, ajo dihet qe ji dore e vrau, por i shtyre nga vellu tend serb, qe ti, e ju tradhetare te SHQIPTARISE, beni politika personale qe si e si te mbuloni zullumet, vjedhjet, skandalet e nji pushteti monist.

 2. Pse merreni me kete derr! Kjo kufome e pakallur, nuk ka as din as iman, as komb as atdhe, ky pisllek eshte nomad, JEVGJITO-LLACIFAC, refugjat i ardhur nga Greqia para 150 vitesh (gjysherit bastarde te bastardit, erdhen nga Selaniku dhe e vendosen kampin e tyre nomadik, buze kenetes ne Durres, ku u morren me prodhimin e kanistrave, shportave prej thuprash etj. BURIMI: “Historia e qytetit te Durresit ne shek.XIX” me autor historianin, prof. dr. Beqir Meta), a jeni ne terezi?! Cfare prisni nga nje jashteqitje e tille?! KAQ!

 3. Duke qine se ka humbur shoku jorgo Palikari-s, i cilli nuk le rast pa mbrojt kete karin e gjate, po i vij ne ndihme une.
  O shoku Karo-minister, lere kosoven e mos u merr me, sepse historikisht ne 10 vite i ke fut THIKEN PAS SHPINE.
  Ata serbe qe kane qelluar me arme kane vrare njerez dhe duhet jo vetem te dalin para drejtesise e te denohen rende, fjale qe ty nuk ta nxe HALJA e ndyre, ndersa ti me politikat e tua ke ndare, vrare e shkaterruar mijera familje ne shqiperi, duke i detyruar te ikin nga vendi i tyre, duke i detyruar te marrin leje per nje tjegull ose ne burg, e nderkohe qe larot e tu ndertojne pallate e shtesa me nga 5 kate pa leje konsiderohen biznesmene me pak probleme teknike.
  Lere Kosoven e mendo per hallet e tua me problemet qe ke dhe do ti kesh me te medha ne vijim me USA, sepse ai xhahi ka folu, bashke me dy te tjeret…….
  Ai muti bas-tard-on si felliqesire qe mban ere te keqe, te keshillon KEQ, pasi ka hallin e bythes se vet….. sdq mbaje se e njejta ere do te vije edhe ty.
  Po te afrohen ditet e llogarise………

 4. …. eshte i njejti bythqir qe tere kohen prish kontratat dhe rregullat e lojes qe i ka firmosur po vete kur hyn ne zgjedhje per te patur avantazhe te padiskutuesheme ….e njejta vemje qe mban peng logot, dhe vulat,emrat etj nepermjet gjykatave te kinse Drejtesise se Re qe nuk eshte gje tjeter pervecse ripushtim komunist i Shqiperine…
  I njejti mut muti qe ngre fondet limit te prokurimeve publike aq sa jane 7 fishi i Gkermanise ku nje punetor paguhet 3-4 mije euro ne muaj ( neto)….e njejta bajge qe ben sikur eshte me katolik se Papa ne lidhje me Kosoven ( te cilen enderron ta

 5. Ju ca torra ketij per policin e Kosoves. Vrasje nuk do te thote vetem te shkrepish armen .

  Vrasje eshte tu vjedhesh taksat popullit me te varfer te europes me banden tende rilindase,

  tu shembesh shtepite me mijera banoreve e ti nzjerresh ne rruge te madhe, ti kalbesh qytetaret

  ne burg per terci e merci si ndrrim tjegullash apo ndertim koteci pulash, supervrasje eshte te

  detyrosh nje popull te tere qe shpresen e vetme ta kene largimin nga ky vend si nga nje murtaje

  Sepse murtaja e vertete e ketij vendi jeni ju dhe bashkepunetoret tuaj ne zyre, ne bur apo ne arrati.

 6. Reagim i pjekur i nje lideri te nivelit global tashme!

  Nuk e di per cfare ankoheni ju te humburit e Foltores, (te humbur si tek “Lost”)?! 😅

  Rama per qejfin e vete, kryeminister i suksesshem, politikan i standardeve Nderkombetare. Nderkohe ju ca deshtake injorante te fandaksur pa lidhje qe i qani hallin kaloresit qe i varen kembet! 😅

  Nuk jeni ne vete!

  Do t’ju lejne grate o te zinj! Nqs. nuk ju kane lene ende! 😅

 7. Rama eshte sumvçi hajdut qe mbrohet nga aleksi i bab sorres. Njeri i kapur qe qeverise hajdut dhe banda kriminale. Ai ka shit shqiperine ju kerkoni reagim adekuat per ngjarjet ne Kosove. Po nuk u be shembull ky njeri ska per te prosperuar shqiperia. Me kete shume shpejt vendi do kthehet ne nje geto sikurse e parashikon plani i sorres.

 8. BEJI NJE NDER O LLAPAQEN KRYEMINISTER EDI RAMA. !MBYLLE HALEN KUR SHKON E FLET JE BERE PROVOKATOR O LLAPA LLAPA IK LARGOHU SE PO I FUT SHKREPSEN BALLKANIT. PLEASE PLEASE !! thotë:

  LLAPA. E GJATE E KETIJ HORRI PROVOKON VETEM LUFTE DHE IRRITIME !BEJI NJE NDER KOMBIT SHQIPTAR MOS. LLAP. SHUME KUR SHKON ANDEJ KETEJ DIHET. LLAPA FAP DHE SHPINA DAP O LLAPAQEN KALIBRI ! TE PELQEN SHUME VETJA POR SHQELMAT I HAN POPULLI AI VRITET NGA LLAPA JOTE ! JU. LUTEMI. MJAFT MJAFT. LLAPE O. PUPAC SHPIRT KEQ MOS PROVOKO O LLAPAQEN. E SHIKON SI STRUKESH TANI!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *