• |
ide | kryesore

Gara për Kukësin/ Vijon numërimi i fletëve, kandidati i PS-së shkëputet nga kundërshtari

Lajme, Të fundit

Numërimi i fletëve të votimit në garën për kryetarin e bashkisë së Kukësit vijon edhe nē orët e para të mëngjesit. Nga të dhënat e fundit, në 28 kuti të numëruara nga 74 që janë në total, rezulton se Albert Halilaj i Partisë Socialiste ka grumbulluar 5991 vota. Ndërkohë, Emri Vata, kandidati opozitar i koalicionit “Bashkë Fitojmë” ka marrë 3657 vota.


Pjesëmarrja në këto zgjedhje në Bashkinë e Kukësit ishte 45.63%. Procesi zgjedhor ka qenë i qetë dhe nuk është shënuar asnjë incident.

10 Comments

 1. Maloket e Sales shanin Lulin, por Luli nuk humbi Tropojen e Kukesin.

  Berisha eshte nje kufome e mbajtur gjalle nga Faraoni Ramzi, se nuk ka me kundershtare me te lehte se nje i vdekur.

  1. nuk voton njeri , sepse te shtyp regjimi me kembe

   kjo pritej

   rivotimet pas rezultati shkojne me fituesin. Rama doli fitues nga KQZ, kshu qe cdo rivotim do nxjerre ridhjerjen fitimtare. Perjashtim nga rregulli behet vetem kur pushteti lejon te behen zgjedhje te lira , dmth i le njerezit rehat. Rama dhe Ridhjerja e kerkuan fitoren me cdo kusht. prandaj doli ky rezultat

 2. Ky popull nuk eshte i dashuruar pas te keqes por nuk din cilen te keqe te zgjedh. Cfare dallimi kane Meta,Rama apo Berisha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *