• |
ide | kryesore

Lukaku, shënoi gol e shpërtheu në Instagram: “Më kanë fyer, është ajo kur*ë e vërtete”

-Instant, Sport
Lukaku

Goli i parë ndaj Torinos, i treti i aventurës te Roma me Josè Mourinho e pastaj shpërthimi në rrjetet sociale. Romelu Lukaku nuk ka lënë asgjë mungët në orët e fundit. Ish-sulmuesi i zikaltërve, në mes të natës, iu drejtua të gjithë kundërshtarëve të tij. Pas një vere të kaluar mes kritikave, ofendimeve dhe zërave të meraktos, belgu dha një mesazh të qartë: “Më kanë fyer. Kjo është ajo kur*ë e vërtete”. Interpretimi i asaj që u shfaq në historinë e belgut në Instagram është i thjeshtë, i shoqëruar nga një emoticon në versionin zen dhe një re mendimesh.


Lukaku, i cili dje shënoi një gol për ekipin e tij në zonën e rreptësisë, u frymëzua nga një këngë për reagimin e tij në rrjetet sociale. Fraza e cituar recitohet në tekstin e këngës Bâtiment të reperit francez Niska. Romelu dëshiron të hakmerret, i përkëdhelur edhe nga Josè Mourinho, i cili dje përdori elozhe të mëdha për ish-lojtarin e Inter: “E konsideroj një lojtar fantastik, jam shumë i lumtur me të. Nuk ka asgjë tjetër për të thënë”.Lexo më tej: Tradhëtia nuk harrohet. Thuram feston si Lukaku, Lautaro i thotë jo: “Nuk festoj më kështu”

Shifrat janë gjithashtu në anën e Lukaku. Kundër granatave, ish-lojtari i United shënoi golin numër 59 në 100 ndeshje në Serie A. Vetëm Trezeguet (63), Montella (64), Shevchenko (64), Higuain (65) dhe Cristiano Ronaldo (81) kanë bërë më mirë se ai.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *