• |
ide | kryesore

Tensionet në veri të Kosovës, reagon për herë të parë Rusia

Lajme, Të fundit

Një reagim lidhur me tensionet e fundit dhe situatën në veri të Kosovës ka ardhur për herë të parë nga Rusia, ku terroristët serbë vranë një efektiv të policisë së Kosovës.


Përmes një deklarate të zëdhënësit Dimitry Peskov, Moska bën me dije se po vëzhgon nga afër gjendjen në veri të Kosovës, por nuk dënon sulmin vdekjeprurës të personave të maskuar ndaj policisë.“Gjendja është tejet e vështirë. Në Kosovë, ne e shohim një qasje tradicionalisht të anshme ndaj serbëve… gjendja është shumë, shumë e tensionuar dhe me gjasë e rrezikshme, ne jemi duke e vëzhguar atë nga afër”, tha zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, gjatë një konference për media ditën e sotme.3 Comments

  1. Ne Kukës dhe në gjithë Shqipërinë alternativa e servirur si e djathtë nga koalicioni “BF”, në të vërtetë nuk ishte asgjë më tepër por një sallatë politike me mbetje të së djeshmes komuniste, të korruptuar të ngelur pa prenë e tyre; pushtetin e marrë me votën e njerëzve të ndershëm dhe të përdorur për interesa personale.

    1. RUSIJA DUHET PRANOJN RALITETIN HISTOREIK NDAHET NGA PROBLEMET DHE ORJENTOJN ZGJILLJET ME HAK NESE NUK THUHET HAPUR E VERTETA E PAVERTETA ME MASHTRIMET MANIPULIMET DO TU COJ GJITHEVE NE DESHTIM DHE VETSHGENJIM

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *