• |
ide | kryesore

Berisha: Rama ka plan djallëzor për ndarjen e territoreve

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berishaka dalë paraditen e sotme për mediat në lidhje me çështjen e Kosovës. Pas deklaratave të Kryeministrit Edi Rama, Berisha është kundërpërgjigjur duke e quajtur se ai po përdor një plan djallëzor për ndarjen e territorit. Berisha ka tërhequr vëmendjen te deklarata e Ramës për vendosjen e KFOR në veri të Kosovës dhe ka theksuar se misioni paqeruajtës i beson Forcave të Policisë së Kosovës.


“Shtoi në këtë mënyrë akuzat ndaj Kosovës dhe ndaj udhëheqjes së saj, në problematikën e marrëveshjes së Prishtinës dhe Beogradit. Edi Rama kërkoi sot, fjalë për fjalë sic kërkoi Beogradi dhe mashtroi sikur ka kërkuar Prishtina, që në komunat e veriut të vendoset KFOR. KFOR është pjesë në Kosovë për të ruajtur integritetin territorial. KFOR nuk është as me Ramën as me Vucic. KFOR beson se Policia e Kosovës është përgjegjëse e sigurisë kundër kriminalitetin. Natyrisht në cdo rast, policia bashkëpunon me KFOR dhe EULEX. Komunat serbe të vendosen në kontrollin e KFORIT është djallëzuar, për të dal të ndarja e Kosovës midis Shqipërisë dhe Serbisë. Këtë project Edi Rama e mbrojti vite të tëra me shkëmbim territoresh. Ndaj dhe dënoj këtë akt të Edi Ramës që shkon fund ne krye në kërkesat e Beogradit. Së dyti Edi Rama nxorri përsëri nga sirtarët kërkesën për konferencë ndërkombëtare të mbështetur nga Beogradi dhe Sergei Lavrov.”- tha Berisha.

21 Comments

 1. NESE NJERZVE NUK DO TJU PELQEJ ZOTI BOTNAVE SI KRIJUESI DHE UDHEZUESI GJITHCKAJE PER TE CILEN KEMI NEVOJ .VET EGOJA PER TE PUSHTUAR DHE PASUR GJITHCKA TONEN .DO SJELL ZHVILLIME T ME FAKTE DO NA JAPIN IMPULSE KUPTIMI KUFIZIMI NDESHKIMI VETSHKATRR thotë:

  A NUK ESHTE KJO PERSERI RRUGA PER TE KUPTUAR SE ASGJE NUK ESHTE KRIJUAR DHE NUK FUNKSIONON ASHTU SIC DUAM NE POR VETEM NE FORMEN QE E KA PERCAKTUAR KRIJUAR DHE KESHILLUAR PER TE VET KRIJUESI SAJ -.A NUK ESHTE KY NJE UDHTIM NGA ZOTI DREJT ZOTIT VALL NUK DUHET TE DIM SI JAN RREGULLAT E FUNKSIONIT ZGJILLJEVE NE MENYRE QE TI ARRIM CFAR DESHIROJM JO TJETER DUAM TJETER VEPROJM DHE TJERA JAN PRITSHMERIT PERSE NDOLL SEPSE NUK KUFIZOJM EGON SI PERSHTATJE NE MAS DHE HAK KARRSHI GJITHCKAJE .VEPROJM NE E MENYR TE PAMATUR MIRE ME RRUGEN SI FUNKSIONON SUKSESI ZGJILLJA DUKE U BER TE PADREJTE DHE PRITSHMERIT JAN KRIJUAR TE GARANTUARA PER VEPRAT E NDALUARA PA PENDIM DHE KRITERE HAKU NDESHKOHEMI VALL SI NJEREZ KE PO GENJEJM KUJT PO JA HELLIM ME ANGAZHIMET TONA .FIKS ZOTI E KRIJOJ TE FUNKSIONOJNE QE SEJCILI ANGAZHIMIN NESE MIR PER VETE SHPERBLEHET NESE KEQ KUNDER VETES .VADH A KET PO KERKOJME DUAM VETEN NE MENYREN ME TE MIRE ME SHPIRT DHE NE MENYREN PEE TE ULET ME ANGAZHIM ME GJYMTYR PO E SHKATRROJM ATE SEPSE ANGAZHOHEMI NE CDO TE KEQE KUNDER TJERVE DHE E KEQA NA KTHEHET .VADHE KET DESHIROJM JOASKUSH ATEHER PERSE KUNDER VETES PER CFAR LAVDIJE PA NEVOJ .KY ESHTE PROBLEMI PER MBAR NJERZIT SOT QE TE SHPETOJM NGA VETJA SI ARMIKU ME I MADH EGOJA E PAFUNDEME VESET E KEQIJA QE DUHET TI LARGOJM DHE TE DUAM VETEN TE MOS PERFUNDOJME NE ZHGENJIM DHE VETSHKATRRIM

 2. Doli Salike Bejleri te flasi per patriotizem, Salikja qe terroristin grek e mori dhe e beri kandidat e tani thot eshte i burgosur politik. Salike Bejleri.

  1. Thote fjala e urte: rriji shtrember por fol drejt.
   Berisha eshte mortja vete, saqe Ramuti dukej e keqja me e vogel para tij. Por ja qe doli Ramuti, satan i shqiperise e Kosoves e i Deteve tona!
   E gjeti ta zbatoje te Shqiperia e drobitur e coptuar, politiken globaliste te sorros.
   Une i heq kapelen sales nese demaskon satanain Ramut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *