• |
ide | kryesore

Forcat serbe në kufij, Vuçiç: Do të tërhiqen, ushtria nuk do të hyjë në Kosovë

Lajme, Të fundit

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se do të tërheqë forcat ushtarake serbe të vendosura pranë kufirit me Kosovën. Vuçiç u shpreh se ky skenar nuk do të ishte i dobishëm për Beogradin dhe se do të shkatërronte pozitën e ndërtuar në lidhje me faktorin ndërkombëtar evropian.


“Pse kjo do të ishte e dobishme për Beogradin? Cila do të ishte ideja? Për të shkatërruar pozicionin tonë që kemi ndërtuar prej një viti? Për ta shkatërruar këtë brenda një dite? Serbia nuk do luftë. Do të tërheq forcat serbe nga ajo zonë sepse përshkallëzimi i konfliktit do të ishte kundërproduktiv kur bëhet fjalë për dëshirën e Serbisë për t’u bërë anëtare e Bashkimi Evropian”, tha Vuçiç.Sa i përket paralajmërimeve të SHBA-së për tërheqjen e ushtrisë, Vuçiç tha se këto të fundit janë joproporcionale pasi numri i forcave serbe në kufi është zvogëluar në krahasim me vitin e kaluar dhe do të ulet edhe më shumë duke shkuar në 4 mijë trupa nga mbi 7 mijë që ndodhen tani.12 Comments

  1. Kur u arrestua ne Itali ai krye tifozi serb (itmerrshem)ne Genova e futen te burgu i grave nga frika e Shqiptareve. Ja keta jane te fortit e tu . Shqiptaret e Kosovaret ja u shkrrdhejne motrat ketyre legenave.Serbet e humben luften ca te semes kerkojne?E pate ne video si è kane shokun e plagosur sa erdhi policia e Kosoves.Ja cfare trimash jane…..

  2. O palle Kosova dhe Veriu i Shqiperis ka bere me qindra Luftime me Serbine dhe te gjytha i ka fituar me Gjak .
   Serbet jane Russe te ardhur nga vendet Skandinave Russe qe jane vendosur ne Ballkan eshte krijuar nje Shtet qe komandohet nga Rusia dhe gjithmon kerkon destabilizimin e Ballkanit per te corjentuar Europen nje favor per Rusine.
   Serbia gjithmon ka pasur nje grup Ushtark kriminal qe ka vra Gra shtatzana dhe femij deri te porsalindur. Keto jan Serbet gjithmon Destabilizues ne Ballkan per perfitime te Russis.

  3. Amerika po Albin Kurti bashke me Talibanet e ti e shane për dite thotë:

   U deshte edhe një her Amerika dhe sekertari i shteti Amerikan që të thotë Serbise mose e prek Kosoven. Por Mose mirnjohes islamo-Taliban rrine gjith diten duke share Ameriken.Dhe deri dje thoshin se i mbrone Turqija, Erdogani dhe Vendet islamike. Ku ështe Erdogani dhe Turqija që nuke po i dalin në krahe Kosoves? Islamiket jane njerze shume primitiv mosminjohes të hane buken dhe të përmbysin kupen. Njerze koti.🇦🇱🇺🇦🇪🇺🇺🇲

 1. Mos ta carmatosnin ukrahinen.Te kish dhe ukrahina bombat berthamore qe ja mori rusia ta shikonim dhe rusine sa e forte ishte.Te lihet te armatoset kosova dhe ta shikojme sa trime dhe e forte do jete serbia.

 2. DESHTIMET E NJEPASNJESHME NE PADREJTESI PER GJITH BANORET E PLANETIT ESHTE TE PENDOHEN .KTHEJN HAKUN NJERI TJETRIT .SE SHPREHJET HYJNORE .DHE PROFETIKE PER ZHVILLIMET E KESAJ FAZE ZHVILLIMI OSE DO TI NENSHTROHEN VULLNETIT TE ZOTIT OSE VULLNETIT TE FORTIT…… POR NESE I ANALIZOJME THELL KETO DY VULLNETE ,I PARI ESHTE SHPETUES DHE I DYTI VETSHKATRRUES SI NATYRALITET NJERIU NUK DON VETSHKATRRIM POR SHPETIM .SHOHIM NESE KY AKT VUCICJAN PASOHET DHE NGA TE GJITH .NE MENYREN E DUHUR JO MASHTRUESE ME KRITERET E DUHURA ESHTE PPER TU PERSHENDETUR .SI MOMENT NDRYSHIMI PER DOBI E NESE DIKTON MASHTRIM ESHTE VETMASHTRIM PER TE QE E CON NE RRENIM SEPSE GARANCIN E KA QE NE KRIJIM PADREJTESIJA NE SISTEM FUNKSIONI MAS IMUNITET INSTIKT

 3. i shohim ne Europe,serbet pederast,se sa te forte jane.sa shohin nje shqiptare i lepijne k…..mavit e diktatorucit jevgjit vetem vjedhin e as qe mendojne te blejne arme per tu mbrojtur.fuck mavi,aleatja e buzvicit.fuck sorros shurraqi!!!!

 4. Ja fillun kok karat se kush e ka me te modh. Trimat e portaleve. Patriote te medhenj nderkohe qe rama dhe vucic tallin trapin dhe vjedhin e i rrjepin perdite.

 5. Kam komentuar here pas here sepse nuk mundesha te duroja gjerat absurde qe shkruheshin nga nje pjese jo e vogel komentuesish.Vendosa te mos bej as edhe nje koment duke pare se cfare gjuhe perdoret ( pa flour per llogjiken), nje gjuhe qe edhe adoleshentet e rruges nuk e perdorin me njeri- tjetrin .E kam thene dhe njehere tjeter,redaksia duhet te bllokoje keto komente,ne shqiptaret jemi race vec dynjase.Thuajeni mendimin ,pro ose kunder me fjalet tuaja,por pse ato duhet te jene aq banale qe edhe kur i lexon kthen koken se Mos ke njeri afer teje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *