• |
ide | kryesore

Sophie Turner publikon letrën e Joe Jonas

Paparazzi

Sophie Turner zbuloi në dokumentet e gjykatës të depozituara në fillim të kësaj jave se Joe Jpnas dikur fantazoi për një të ardhme së bashku me vajzat e tyre në Angli në një letër të fundit që ai shkroi.


Anëtari i Jonas Brothers shkroi shënimin e përzemërt vetëm tre muaj përpara se të paraqiste kërkesën për divorc – në një përpjekje për të bindur një pronar shtëpie që t’u shiste atyre pronën e tyre në Wallingford, Oxford.“Kur unë dhe gruaja ime vendosëm të kalonim më shumë kohë në MB dhe të kërkonim një shtëpi të përhershme, vajza jonë shprehu tre kërkesa: të kishte pula, një kalë i vogël dhe një shtëpi Wendy,” i shkroi Jonas, pronarit.  “Ndërsa shumë prej shtëpive që shikuam përmbushnin këtë kriter, në momentin që po u kthenim dhe pamë grilat blu ne përjetuam një ndjenjë magjie ndryshe nga çdo gjë që kishim ndjerë më parë.”

Jonas  gjithashtu vuri në dukje se si e kishte imagjinuar veten të jetonte në Angli, duke shkruar: “Jam magjepsur plotësisht nga ideja për t’i lënë fëmijët e mi në shkollë me varkë dhe për të qenë në gjendje të kaloj një pasdite të lirë duke lundruar  me miqtë.

Letra ishte aq prekëse sa shitësi pranoi ofertën e tij dhe të Turner-it dhe ish-çifti vendosi një depozitë prej 10 për qind, në total  (914,130 dollarë), në shtëpinë më 7 korrik, dy muaj përpara se çifti të jepte dorëheqjen.

Këngëtari “Sucker” dyshohet se i dërgoi mesazh njërës prej kunatave të Turner, “Epo, unë dhe Sophie zyrtarisht kemi një shtëpi në MB”. Është e paqartë se cila kunatë e ka marrë tekstin. Sipas dokumenteve të gjykatës, shitja e shtëpisë në Oksford do të finalizohet më 2 dhjetor të këtij viti./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *