• |
ide | kryesore

Bardhi ftesë Bashës: I bëj thirrje të vijë të bëjmë betejë bashkë

Arkiva, Lajme, Të fundit
Bardhi Basha

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi tha sot se propozimet e Lulzim Bashës për vetting në politikë dhe president të zgjedhur nga populli nuk kanë lidhje me Reformën zgjedhore.


Ai i bëri ftesë Bashës që të “bëjë betejë bashkë me në Parlament”, duke shtuar se “paguhet për të bërë opozitë’.“Nuk kam çfarë të shoh, janë çështje që trajtohen nga PD prej vitesh, Vettingu politik propozohet prej vitesh dhe s’ka lidhje me Reformën Zgjedhore. Të vijë në Parlament dhe të bëjë betejë bashkë me neve.

I qëndroj çdo firme që hedh. Vettingu politik është draft në Kuvend, e ftoj kolegun Basha që të vijë të flasë në Parlament dhe të bëjë që ky draft të shkojë përpara. Gjithashtu dy apo 3 çështje të tjera të propozuara nga ai s’kanë të bëjnë me reformën zgjedhore.

Paguhet për të ardhur dhe për të bërë opozitë në Parlament, ta nisë që të enjten duke përkuar Komision Parlamentar për sistemin TIMS dhe koncesionet në shëndetësi. Të vijë të bashkohet në këto iniciativa. E ka për detyrë”, tha Bardhi.7 Comments

 1. Haaaa hajde telenovel braziliano argjentinase hajde…turp turo..kacafyteni..shaheni haheni vetem për pushtet ..demokratet jan te gjith ne Azil.haram e paci mundin e tyre

  1. O Bardhi ne demokraci vendos shumica. Kur shumicen e ka BERISHA ,ju te tjeret ca hani mut kot?!Futu ne rresht pas doktorit po te hodhi ndonje kock lepije , ashtu si i lepiheshe bashes deri dje.

 2. Ore surrat palaco me ke tallni b
  Ju mor horra
  Ai që ju ndjek është më budalla i budallenjve.
  Jeni bo si partia jenisherit
  Një kryetar nji sekretar asnjë antar
  Ikni pirdhuni
  Do bëjmë revolucionin në shtator
  Po me ke do beni revolucion me pensionistët
  Në këtë pallat që banoj une ka 2 demokratë dy socialistë dhe 1 që abstenon.
  Po kështu e gjithe lagjia .
  A nuk keni luftu 30 vjet që të jeni këtu
  Shkatërruar arsimin,shëndetësinë prishet konkurrencën në treg .
  Ju shitet të huajve naftën minierat për kolltukun e bythes tuaj.
  Ptu rraca e qelbur e partisë punes komunisto sigurimso spiunë në të gjitha partitë.

 3. Me njerez pa forme, genjeshtare dhevte ahitur do besh betekeje more hajvan?

  Luli eshtebi papesueshem. Ca ka pat deri tani, e ka pat QYL

 4. Mos e merni te vertete lulin, per rolin gjasme po, por eshte bere si Rama 2, qe e luan rolin bukur, por fatkeqesisht i deshtuar. Le reni ne horizont te fluturoi si balone pa bishta.Demokratet ia kane dhene shperblimin, ky, le te vazhdoi sabotimin.

 5. Perverset si Gazi jane te paparashikueshem edhe kur nuk i merr ne konsiderate. Nuk ndalen as ne budallallekun e tyre, nuk kane turp.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *