• |
ide | kryesore

Komenti nga Andi Bushati/Kur gënjeu Rama për kampet e refugjatëve dhe çfarë rezikojmë

Arkiva, Syri i Lapsit
reziqet rama melon

Që prej nënshkrimit të marëveshjes së dejshme Rama-Meloni për të ngritur në Shqipëri kampe që presin emigratët klandestinë nga Italia, në rrjet është bërë virale një video. Aty shihet kryeministri që dy vite më parë betohej se Shqipëria nuk do të bëhej kurrë një vend ku vendet e pasura do depozitonin refugjatet e tyre. Por pertej hipokrizisë apo mungesës së koherencës Rama i nëntorit 2021 ka shumë më të drejtë sesa i njëjti njeri që ka firmosur tani…Arsyet e gjeni në komentin video të Andi Bushatit i cili prek tradhëtimin e vlerave të së majtës, rrezikun e maredhenieve me BE-në dhe riskun e një frakture sociale të ndarjes së vendit në pro dhe anti emigrantë


3 Comments

  1. bravo bushat! shume e sakte

    Por doja te shtoja se ate qe i the dje plarent ndreces qe i ben gojore rames meriton nje kafe ne qerret!

  2. Eshte gjeja qe ben me mire: servilizmi ekstrem ne kembim te pushtetit. Ndaj dhe shoqerohet shpesh ne veprimet e tij me moton: i fut llapen ne darke cka ka peshtyre ne mengjez. Me nje qasje te lexueshme ne ‘dashurine’ per amerikanet per te cilet rekrutohet me mish e shpirt saqe habit ne cudi Berlinin corba me te cilin e solli ne pushtet. Me luge ne brez e dergoi babai dhe daiu nje here dyerve te STASit nga lindorja e BNDse kur muri iku per lesh. Me nder nen mbulimin si sportist i dhjere. Apo kur ecejaket si legen ne qasjet ndaj Parisit zyrtar, corbes qe mezi i pa hajer ne kurbet. Ku serish luga e nxori ne selamet, qe Nano te plotesonte nje amanet te nipt te shokit Kolek. Sigurisht, me Italini ndoshta mesoi profesionin dhe ne vend te luges, corbes sot i turret me garuzhde. Kurdo e therret padroni i vjeter zagari yne me luge ne brez! Lepin cka peshtyn dhe ndyn cka perreth.

    1. Luga – perpiqu te shkruash shqip qarte dhe pastaj na jep mendimin tend. Ke bere nje lemsh fjalesh qe vetem truri jot i kupton

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *